З ініціативи Дніпровського космічного кластеру, юридичної фірми DLA Piper Ukraine та The Potomac Foundation в Американській торговельній палаті в Україні відбувся круглий стіл з реформування нормативно-правового регулювання оборонно-промислового та аерокосмічного комплексу держави.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив Дніпровський космічний кластер, передає Національний промисловий портал.

 

На круглому столі були присутні серед інших представники Посольства США в Україні, профільних комітетів Верховної Ради України, Державного космічного агентства України, Укроборонпрому, ДП Антонов, Ukrainian Freedom Fund та інших організацій державного та приватного сектору.

 

На секції, присвяченій нормативно-правовому забезпеченню інноваціійного розвитку космічної галузі в Україні, модерованій Русланом Коржом, членом Ради Інновацій при КМУ, виступили Юрій Забіяка, CEO компанії Firefly, Євген Рокитський, Голова Правління Дніпровського космічного кластеру, та Денис Гурак, Senior Fellow, The Potomac Foundation.

 

Конструктивна дискусія точилася навколо питань:

 

ліцензування діяльності з виробництва ракет-носіїв в Україні недержавними компаніями;
доступу до інфраструктури державних компаній, зокрема з метою проведення випробувань ракет-носіїв;
регулювання зовнішньоекономічної діяльності виробників космічних обєктів, а також вдосконалення правової бази міжнародного співробітництва.

Враховуючи високий рівень проробки пропозицій із вдосконалення нормативно-правової бази та продемонстровану готовність до конструктивного діалогу представників як профільних органів державної влади, так і учасників ринку та їх об’єднань, було вирішено ініціювати створення робочої групи для напрацювання пропозицій з розвитку української космічної промисловості.

 

Пропозиції з удосконалення нормативно-правової бази будуть направлені до Кабміну протягом місяця.

Учасники круглого столу також розраховують і на співпрацю із законотворцями, зокрема, з профільними комітетами та депутатськими об’єднаннями ВРУ.

Источник