В Україні розробляється система для повного захисту інформаційних ресурсів критичної інфраструктури й держсектора від будь-яких кібератак.

Про це в інтерв’ю “Лівому Берегу” розповів секретар Ради національної безпеки та оборони України Олександр Турчинов. 

«Інформаційна безпека, кібербезпека – це безумовні пріоритети для країни, яка перебуває у стані гібридної війни. Росія активно використовує кібернетичні технології для агресії не лише проти нас, а й проти ЄС і США… Але для нас пріоритет – наша безпека. Кібератаки на адресу України зачіпають не лише державні інформаційні ресурси, а й об’єкти стратегічної інфраструктури», – сказав він.

Турчинов повідомив, що півроку тому зазнав потужної кібератаки енергетичний комплекс України. В той же час у країні активізувалися кібершпигунство і кіберзлочинність. Усе це стало причиною створення Національного координаційного центру кібербезпеки.

За словами секретаря РНБО, суть роботи цього кіберцентру полягає в об’єднанні й координації зусиль усіх відомств, які займаються функціями кібербезпеки, оскільки можливості кожного такого суб’єкта далеко не безмежні.

«Ми чітко розмежували сфери діяльності, уточнили спеціалізацію й сектори відповідальності. Тепер кожен знає, за що відповідає держспецзв’язок, за що – відповідний підрозділ Служби безпеки України або підрозділ Нацполіції, підрозділ Міністерства оборони й розвідувальних служб. Перший етап пройдено, сьогодні створюється потужна система захисту, поки що державних ресурсів, – так звана Національна телекомунікаційна система. Проект витратний, але безальтернативний, оскільки завдання цієї системи – повністю захистити інформаційний ресурс критичної інфраструктури й держсектора від будь-яких кіберпосягань», – пояснив він.

Турчинов також розповів про щонайпотужнішу кібератаку, яка нещодавно здійснювалася на систему е-декларування і «не змогла її покласти». За словами секретаря РНБО, «ліг» тільки сайт НАПК, який не був під захистом держспецзв’язку.

Читайте також:  Посольство России в столице Украины уже "пакует" чемоданы

ukrinform.ua