У складі урядової делегації України до м. Копенгаген (Данія) на чолі із Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом Голова Держенергоефективності Сергій Савчук взяв участь у Другій міжнародній конференції з питань реформ в Україні, під час якої Міністри закордонних справ країн ЄС, представники Урядів США, Великобританії, Повноважні посли та представники міжнародних організацій розглянули здобутки України та окреслили пріоритетні напрями подальшої підтримки та співпраці.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман наголосив, що реформи проходять в усіх сферах: «Ми країна пострадянського простору, яка забезпечила чіткий фокус змін і пріоритетів. Ми почали народження нової європейської держави. Всього за три роки». При цьому, особлива увага приділяється питанням національної та енергетичної безпеки, економічному підняттю.

Досягнення України на шляху розвитку відзначили Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки – віце-президент Європейської комісії Федеріка Могері́ні, Міністр закордонних справ Великобританії Борис Джонсон, заступник Державного секретаря США Джон Салліван та керівники МЗС інших країн.

Про співпрацю із міжнародними партнерами також йшлося під час зустрічі із топ-менеджерами провідних данських компаній, деякі з яких працюють у сфері «чистої» енергетики та енергоефективності, наприклад: «Vestas», «BIIR Denmark», «Danfoss», «Burmeister & Wain Scandinavian Contractor».

«Сьогодні маємо безпрецедентно якісне законодавство, яке дає нові можливості для інвестицій», – наголосив Володимир Гройсман під час переговорів із данськими підприємцями.

Як відзначив С.Савчук, Україна та Данія вже успішно співпрацюють у сфері енергоефективності та відновлюваній енергетиці. Фундаментом для партнерства став двосторонній Меморандум про взаєморозуміння, підписаний в рамках офіційного візиту Президента України Петра Порошенка до Данії у 2017 році.

Партнерство, безперечно, вигідне, адже у 2016 р. частка енергії з відновлюваних джерел у кінцевому енергоспоживанні Данії вже склала 32%. У планах країни – досягти до 2020 р. 35 % «чистої» енергії, а у 2050 р. – 100%.

Читайте також:  Аграрный популизм Юлии Тимошенко и спекуляция на тему продажи земли

Крім цього, до 2020 р. Данія має намір збільшити обсяг виробництва електроенергії вітроелектростанціями до 50%.

Такому успіху Данія завдячує і компаніям, які працюють у зазначених сферах та при цьому розширюють свою діяльність в Україні. Наприклад, у 2017 р. данська компанія «Vestas» стала лідером серед виробників вітротурбін, а проекти ВЕС в Україні забезпечила вітрогенераторами загальною потужністю 300 МВт. Серед нещодавніх замовлень – вітротурбіни для ВЕС потужністю 41 МВт.

Окрім бізнес-проектів, підтримку Україні надають і фінансові організації. Так, минулого року за співфінансування Данського інвестиційного фонду «IFU» на Львівщині відкрили нову вітроелектростанцію «Старий Самбір-2» потужністю 20,7 МВт.

Представники бізнесу наголошували на зацікавленості щодо роботи в Україні.

Зі свого боку, Україна продовжує удосконалювати правове поле, враховуючи інтереси інвесторів, та відкриває ще більші можливості для реалізації проектів з виробництва енергії з відновлюваних джерел та сміття, а також у сфері енергоефективності.