Національний авіаційний університет створив українсько-іспанське підприємство для створення конвертоплана.

Угоду про створення Товариства з обмеженою відповідальністю «АВІОНІНАУ» підписали в Києві в.о. ректора НАУ Володимир Ісаєнко і президент ТОВ G. B. GRUPO & COMPANIES Карлос А. Гутієррес Балона (Жирона, Іспанія), повідомили Укрінформу в прес-службі НАУ.

В рамках спільного підприємства планується реалізувати проект «CAT-68», який передбачає створення серійного цивільного авіаційного виробу нового типу – двомоторного багатоцільового конвертоплана, який не має аналогів серед авіаційної техніки цього класу.

Реалізація даного проекту сприятиме створенню нових робочих місць, які будуть фінансуватися зарубіжними інвесторами. Крім того, в рамках проекту розробники очікують отримати нові наукові методи і технології. До виконання проекту залучені українські партнери – АНТК «Антонов», «Мотор Січ», завод 410 цивільної авіації та інші. Орієнтовна вартість проекту становить 20 млн євро, а термін розробки – 8 років.

Американський конвертоплан Bell V-22 Osprey

Ісаєнко вважає, «цей інноваційний досвід ми зможемо використовувати і в майбутньому і будемо вчитися на ньому залучати ще більші інвестиції. Підписана угода створює нові можливості готувати фахівців, які можуть працювати на цьому непростому ринку. Тому будемо працювати для нових проектів і нових угод. У нас для цього є багато можливостей».

Раніше Національний авіаційний університет підписав Протокол про наміри з представниками компанії TitanGrоup (Індія), який передбачає реалізацію спільних проектів в галузі архітектури, дизайну і будівництва аеропортів, оскільки компанія TitanGrоup спеціалізується на будівництві аеропортів, виробництва літаків і вертольотів.

За пропозицією і. о. ректора Ісаєнка створено робочу групу, яка повинна вирішувати питання подальшої співпраці та стажування студентів.

Джерело