На території України вироблятимуть ядерне паливо та окремі його компоненти. Відповідне рішення ухвалив Кабінет Міністрів України, передає Укрінформ.

За словами міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігоря Насалика, постанова передбачає ухвалення розпорядження про затвердження Державної цільової програми розвитку атомно-промислового комплексу України на період до 2020 року, дозвіл на виробництво в Україні ядерного палива та його компонентів з метою забезпечення диверсифікації постачання, імпортозаміщення та задоволення атомних електростанцій України ядерним паливом власного виробництва у повному обсязі.

Раніше Україна проводила переговори з потенційними інвесторами для можливого фінансового забезпечення проекту з виробництва на території нашої держави ядерного палива.

Міненерговугілля України вже розробило проект концепції Державної цільової економічної програми розвитку атомно-промислового комплексу України на 2016-2020 роки, що позиціонується як один з елементів зниження залежності від Росії у цьому сегменті енергетики.