Ми ще відстаємо від країн Заходу, але вже обігнали сусідів по колишньому радянському блоку.

За індексом якості судових процесів українські суди оцінюються в 11,5 бала з 18, що відповідає високим показникам серед країн-членів Організації економічного співробітництва і розвитку.

Про це йдеться в звіті Всесвітнього банку Doing Business 2019.

Індекс якості системи судочинства визначає час і вартість вирішення комерційної суперечки в місцевих судах першої інстанції, а також якість судових процесів, яка залежить від впровадження в країні передових методів, що сприяють підвищенню ефективності розгляду справ, зокрема автоматизація судів і альтернативне вирішення спорів. Цей індекс є основним у визначенні рейтингу в компоненті “Забезпечення виконання контрактів” звіту Doing Business.

Як говориться в звіті, Україна полегшила виконання контрактів, запровадивши спрощений порядок розгляду малозначних позовів і досудового врегулювання спорів за участю суддів, які діють у всіх господарських судах країни. Це стало можливим завдяки судовій реформі.

Індекс якості судових процесів України в 11,5 балів трохи відстає від Франції (12), Угорщини (12), Греції (12), Латвії (12,5). За цим індексом Україна демонструє кращі показники, ніж Польща (11), Болгарія (10,5), Китай (Гонконг) (10), Бельгія (8).

В цілому по компоненту “Забезпечення виконання контрактів”, що включає Індекс якості системи судочинства в 2018 році, Україна посіла 57-е місце, піднявшись на 4,63 пункту в порівнянні з минулим роком.