Спостереження з Дівичок. Учора тут в рамках навчань «Рубіж-2016» проводився експеримент по підвищенню ефективності артилерії. Суть його полягала в наступному: при зменшенні витрати боєприпасів покращити влучність.


Війна на Сході і зокрема застосування артилерії у ній показали, що найбільш ефективним вогневе ураження буде у першу хвилину обстрілу. Це особливо стосується знищення піхоти на позиціях, техніки в колонах (і тієї, що рухається вздовж фронту, і тієї, що з глибини) тощо. А тут головною умовою буде точність… Ось на цій «золотій» хвилині і зосередилися наші артилеристи разом з науковцями.

Зводячи докупи те, що я побачив, і те, про що говорилося вчора, можу сказати – ми ведемо мову про повноцінний розвідувально-ударний комплекс, в якому поєднані апаратні і програмні засоби, цифрове картографічне забезпечення, гаджети для розрахунків, передачі команд та цілевказівок, цифрові канали зв’язку.
Кожний з цих елементів у нас є і вже працює давно. Нині вони об’єднані в РУК, робляться останні штрихи… Як це працює? У Дівичках було створено три опорника, по яким вела вогонь артилерія.
Механізм простий: пристрілочний – «пташка» в небі – цифрові дані на КСП – автоматичні розрахунки – поправки на батарею… Залп… І вся робота інженерів за кілька днів змарнована))) Немає навіть на що подивится…
А якщо противник захоче отвєтку дати, для цього є станції контрбатарейної боротьбі, які також у комплексі…
Ті, що за поребриком, мотайте на вус… Зустрінемо із «квітами». Як вам такий «Піон»?

21 жовтня на полігоні «Дівички», що на Київщині, відбувся практичний етап стратегічних командно-штабних навчань «Рубіж – 2016».

Навчально-бойові завдання виконували артилерійські підрозділи. Гарматні та самохідні дивізіони та батареї відпрацювали вогневі вправи зі знищення різних цілей.

Читайте також:  У Києві на вул. Грушевського знову встановили банер загиблим Героям "Небесної сотні"

Проведення бойових стрільб дозволило підвищити рівень управління частинами і підрозділами, злагодженість артилерійських підрозділів та індивідуальну професійну майстерність військовослужбовців.

Роман Туровець (Народна Армія)