Генштаб ЗСУ

Українські підрозділи, які перебувають на лінії розмежування, в разі загрози мають право на вогонь у відповідь. Про це розповів начальник Генштабу Віктор Муженко.“Командир відділення при загрозі життя йому або його підлеглим на конкретному посту – чи це обстріл, чи це загроза висування якогось підрозділу до цього поста – має право відкривати вогонь у відповідь зі зброї, яка є у його підрозділу” – сказав Муженко, зазначивши, що це стосується і командирів взводу, роти та батальйону.

“В нього вже є у розпорядженні міномети, але вони знаходяться в місцях відведення і тут відповідальність приймає старший начальник. Але з тієї зброї, яка не підлягає відведенню, він має право давати вогонь у відповідь” – пояснив начальник Генштабу.

При цьому, за його словами, якщо приймають рішення про застосування у відповідь забороненої Мінськими угодами зброї, то про це обов’язково інформують СЦКК.

“Прописана певна процедура, за якою командир бригади має повідомляти українську сторону СЦКК, а вона – росіян і ОБСЄ про те, що ведеться такий вогонь, і ми застосовуємо вогонь у відповідь. Якщо є нагальна потреба, то командир застосовує зброю і паралельно повідомляє, що є факт застосування такої зброї, бо була така необхідність” – пояснив Муженко.