музей новоросії

У Санкт-Петербурзі (Росія) закритий і розгромлений так званий «музей» «Новоросії». Про це повідомляють його колишні співробітники в соціальних мережах.За їх словами, приміщення було просто розбите. «Ну, як закрили? Просто перевернули там все, розбили, потрощили, розтягнули … Напевно люди в погонах, шукали там тротилову шашку або протитанкову міну? Не знайшли. Після цього вони відзвітували оперативно своєму начальству про «виконану роботу» і пішли додому спати», – скаржаться співробітники.

“Музей” був опечатаний після конфлікту його охоронців з поліцією. За повідомленнями керівництва “музею”, наприкінці січня поліцейські пустили в приміщення сльозогінний газ, у відповідь охоронці почали в них стріляти. Останні згодом були затримані, трьох відпустили, один залишається під вартою. Після інциденту правоохоронці провели обшуки в “музеї” і в квартирах його керівництва.

Так званий “музей Новоросії” був створений активістами націонал-більшовицької організації “Другая Росия” у травні 2015 року. Там розміщувалися експонати, тематика яких – незаконні збройні формування на Донбасі. Націонал-більшовики казали, що через “музей” у них були конфлікти з місцевими проукраїнськими націоналістами, а також виник конфлікт з орендодавцями. В ніч на 1 травня 2016 року “музей” намагалися підпалити.

На прощання про «музей» його співробітники і прихильники «Новоросії» склали несамовиті вірші.

«Вчера разбили, разгромили,

Музей, что дорог был всем нам,

Дух «Новороссии» убили,

И раскидали по кустам», — говорится в тексте.