Під час телефонної розмови Президента України Петра Порошенко з Президентом США Дональдом Трампом обговорювалося врегулювання ситуації на Донбасі та досягненню миру політико-дипломатичним шляхом.

Під час розмови у суботу, 5 лютого, обговорювалися питання стратегічного партнерства між Україною та США, а також особливу увагу було приділено мирному врегулюванню ситуації на Донбасі та досягненню миру політичними та дипломатичними шляхами.

За повідомленням прес-служби Президента України Петра Порошенко «сторони висловили глибоку стурбованість через ескалацію напруженості та погіршення гуманітарної ситуації, передусім у районі Авдіївки. Лідери країн наголосили на нагальній необхідності встановлення режиму повного припинення вогню.

Петро Порошенко подякував Дональду Трампу за тверду підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, яку розпочав його попередник Барак Обама.

Під час телефонної розмови Президент України виразився щодо активації економічних та ділових зв’язків у США та Україні, що повинно сприяти створенню нових робочих місць. Також було обговорено майбутній візит Петра Порошенка до Вашингтона.

Ще до початку телефонної розмови Дональда Трампа з Петром Порошенко стало відомо, що на на розгляд Палати представників Конгресу США знову внесли законопроект «Про підтримку стабільності і демократії в Україні» (STAND for Ukraine Act 2017). Про це йдеться у повідомленні Українського конгресового комітету Америки (УККА).

Законопроект H.R. 830, зміст котрого аналогічний змісту минулорічного законодавства, передбачає надання допомоги Україні у запровадженні реформ і кодифікацію в закон санкцій проти Росії, введених за її незаконну анексію Кримського півострова.

До конгресменів Енґеля та Кінзінґера приєдналися 23 первісних співспонсорів законопроекту STAND for Ukraine.

На даний момент прес-служби Білого дому та Апарату Президента України не повідомили розгорнутих деталей щодо санкцій з боку США відносно Росії через її агресію стосовно України.

Читайте також:  Петро Порошенко: Упродовж 2017 року українські військові отримали понад 600 одиниць ракетно-артилерійського озброєння