Тимур Ященко "Черкаси"

Стрічка режисера Тимура Ященка розповідатиме про моряків екіпажу морського тральщика «Черкаси», які чинили мужній опір під час анексії Криму у 2014 році.

Як повідомив під час зустрічі з командувачем ВМС ЗСУ віце-адміралом Ігорем Воронченком виконавчий продюсер кінокомпанії «ММК Фільм Сервіс» Олексій Карпенко, фільм вже включено до державного плану кіновиробництва 2017-2018 років. У березні поточного року розпочнеться робота з побудови декорацій, а безпосередньо зйомки пройдуть у квітні-травні.

“Цим фільмом ми прагнемо відтворити в хронологічній послідовності всю історію, яка відбувалась з морським тральщиком «Черкаси», а головне — через кіномистецтво відобразити незламність, відданість рідній країні українських військових моряків”, — зазначив Олексій Карпенко.

Виконавчий продюсер висловив впевненість у тому, що цікавий сюжет, актуальність теми та високий професіоналізм творчої групи стануть запорукою успішного просунення картини як в Україні, так і за кордоном, а власне стрічка сприятиме створенню позитивного іміджу Збройних Сил України.

Віце-адмірал Ігор Воронченко, у свою чергу, наголосив на важливості кінематографічного відтворення мужніх вчинків українських моряків, характерних прикладів вірності присязі Українському народові особового складу національних ВМС, проявлених під час анексії Російською Федерацією території Автономної Республіки Крим і міста Севастополя.

Підготовча робота до виробництва фільму тривала з початку минулого року. Здача стрічки запланована на лютий 2018 року.

За матеріалами видання Ukrainian Military Pages