Грем Філіпс

Головна військова прокуратура України отримала дозвіл суду на дослідження всіх мобільних телефонних переговорів кремлівського пропагандиста британця Грема Філліпса. Відповідне рішення Печерського суду опубліковано в єдиному державному реєстрі судових рішень. Про це повідомляє видання Zaxid.net.Як зазначається, судом було встановлено, що під час перебування на території України, в тому числі в зоні проведення АТО Філліпс користувався власним мобільним терміналом з двома сім-картами операторів мобільного зв’язку «МТС Україна» та Lifecell, з допомогою яких спілкувався з представниками терористичних організацій «ДНР» і «ЛНР», щодо висвітлення їх діяльності, отримував від них інструкції та інформацію про зйомки репортажів, під час яких допитував українських військовополонених. Клопотання слідства було подано з метою встановлення кола осіб, з якими спілкувався Філліпс.

Таким чином, слідчий Головної військової прокуратури отримав доступ до даних телефонних переговорів Філліпса за період з 1 квітня 2014 року по 31 січня 2017 року.

У відомстві заявили, що отримані таким чином дані будуть мати суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні проти терористичних організацій, у тому числі визначення осіб, які віддавали накази і розпорядження на проведення спеціальних операцій, здійснювали планування і безпосереднє їх проведення.

Як відомо, британський проросійський журналіст Грем Філліпс співпрацює з пропагандистськими телеканалами Russia Today і «Звезда». «Водночас встановлено, що підданий Королівства Великобританія, британський блогер, який у березні 2015 року був співробітником російських державних телеканалів Russia Today і «Зірка», з початком подій на Євромайдані і досі активно пропагує і поширює матеріали антиукраїнського характеру, пов’язані з вищезгаданими терористичними організаціями», – сказано в судовому документі.

Раніше Посол України у Великобританії Наталія Галибаренко звернулася до британського уряду з проханням вжити певних заходів, щоб припинити в Україні діяльність журналіста. Однак у Великобританії заявили, що це справа української влади.

Читайте також:  ОРДиЛО - жрать нечего, бензина нет. Главари обдирают до нитки местное население и "мутят" с кураторами контрабанду