Новинка військової робототехніки від КБ “Роботікс” пройшла ряд випробувань на полігонах та в бойових умовах.

КБ “Роботікс” представило новий роботизований спостережно-вогневий комплекс “Мисливець” (РСВК-М2), створений на базі дистанційно керованої платформи.

Ідея створення мобільної платформи з’явилася після тестувань стаціонарного вогневого комплексу в зоні АТО у 2016 році.

Про це заявив представник КБ “Роботікс” Олексій Бежевець в інтерв’ю журналісту Defense Express: “За результатами цих випробувань було прийнято рішення щодо внесення відповідних доопрацювань у сам комплекс і побудови дистанційно керованої платформи, завдяки якій він би і рухався самостійно.”

Таким чином вирішується дві проблеми — розташування комплексу на лінії вогню та заміна бойового комплекту без ймовірних людських втрат.

РСВК “Мисливець” адаптований для роботи в парі з кулеметом НСВТ-12,7. Робот може працювати в режимі ведення вогню як одиничними пострілами, так і короткими чергами у два-три патрони.

Компанія вже працює над удосконаленням та новими модифікаціями робота.

РСВК-М «Мисливець» — (роботизований спостережно-вогневий комплекс, мобільний) є одним з концептуальних варіантів використання вогневого комплексу на мобільній платформі. 
РСВК (безпосередньо вогневий комплекс) — це єдиний в своєму класі високоточний, дистанційно керований спостережно-вогневий комплекс, який надає можливість корекції наведення на ціль 0.15 МОА.

Для порівняння, кучність відомих вогневих комплексів наразі перевищує 1 МОА

Комплекс зібрано для роботи з кулеметом НСВТ 12.7 та в базовому варіанті налаштовано на здвоєні постріли («двійками») РСВК (без платформи) є самостійною системою, був протестований в бойових умовах та може успішно застосовувати окремо від мобільної платформи, має наступні масогабаритні характеристики: Д.Ш.В. — 1350’670’500 мм; маса — 110 кг.

Тактичні характеристики за результатами випробувань:

  • Дистанція ефективного ураження ростової фігури: 1000 метрів.
  • Дистанція ефективного ураження неброньованої та легкоброньованої техніки: 2000 метрів.
  • Час автономної роботи без підзарядки: 8 годин.
  • Пост оператора пов’язаний з комплексом радіоканалом або кабелем (за потребами).
Читайте також:  Злочинами олігарха Фірташа займуться в США: австрійський суд дозволив екстрадицію

РСВК відрізняє від найближчих аналогів виключна точність прицільної стрільби. надійність та простота конструкцій, компактність, широкі можливості модернізації.

НБП — мобільна багатоцільова платформа може застосовуватися як: 

— Основа для монтажу вогневих комплексів з рівними вогневими засобами (кулемет.гранатомет. ПТУР і т.п.)

  • Транспортер вантажів в небезпечних зонах.
  • Евакуатор, робот-санітар.
  • Основа для спостережних/розвідувальних комплексів.

Засіб для розмінування. МБП має електричну силову установку, яка практично безшумна, малопомітна, невідслідковується як теплова ціль, час безперервної роботи в режимі пересування — не менше 8 годин, в режимі спостереження — до 2-х тижнів.
Зв’язок з оператором по захищеному цифровому радіоканалу. Оператор в режимі on-line отримує все відео- та аудіо- з платформи (2 ходові камери), всі дані зберігаються.