Точкові світильники мають величезний попит, оскільки дають можливість організувати якісне освітлення всього приміщення, зонувати його за допомогою світла і при цьому не підбирати дорогий світильник під натяжну або підвісну стелю. Ці компактні світильники призначені для монтажу в стельові системи, що розміщуються на деякій висоті від основної стелі. Найбільшу групу в цій категорії світлотехніки займають точкові світлодіодні світильники LED. Якщо раніше вибір лампочок на вітчизняному ринку був невеликий, точкові світильники були більше розраховані на лампочки розжарювання з потужністю до 45 Вт або енергозберігаючі лампи з ртутним наповненням. То зараз ЛЕД-лампи та світильники використовуються масово через безліч переваг. Вбудовані, врізні, накладні точкові світлодіодні світильники LED на українському ринку представлені дуже широко. Особливо популярною є продукція марок Nowodvorski за вишуканий дизайн, Kanlux за екстравагантність, MAXUS за передові рішення, EGLO за максимальну функціональність, AZzardo за оригінальність і т.д.

Як влаштований світлодіодний точковий LED світильник?

Робота світлодіодних світильників будується на застосуванні світлодіодів — спеціальних кристалів, що випромінюють відмінний світловий потік під впливом струму. У конструкції пристрою передбачені такі елементи:

  1. SMD діоди. Вони кріпляться на спеціальну плату, покриту люмінофором, кожен ЛЕД-елемент оснащений власним мініатюрним корпусом. Біля літерного позначення зазвичай вказуються цифри, що відображають параметри діода.
  2. Драйвер. Цей компонент відповідає за імпульсну подачу живлення, а також перетворення напруги на знижене.
  3. Корпус. Може бути виготовлений із пластмаси або металу.
  4. Рефлектор.

Переваги світлодіодного LED точкового світильника

Вбудований світлодіодний точковий LED світильник є одним із найпопулярніших. Врізні та накладні використовуються трохи рідше. Однак незалежно від їх форм-фактора та типу монтажу такі освітлювальні пристрої мають низку значущих переваг:

  • Економічність. Діодні моделі працюють на потужності, в 7-10 разів меншій, ніж споживають лампи розжарення, і в 2-3 рази менше потужності люмінесцентних ламп.
  • Довговічність. Світлодіодні точкові світильники не потребують регулярної заміни джерел світла. Вони розраховані працювати від 30 до 100 тисяч годин. Це в 30-100 разів більше в порівнянні з лампами розжарювання і в 5-15 разів більше, ніж у ламп-економок.
  • Стійкість у стрибках напруги.
  • Екологічна безпека. У разі потреби можна утилізувати, як побутові відходи.
  • Для виходу на робочий режим потрібно менше секунди.
  • Легкий монтаж, відсутність складного налаштування.
  • Дають м’яке і при цьому повноцінне світло з низьким коефіцієнтом пульсації.
Читайте також:  Pin-Up казино с российскими корнями финансирует оккупантов?

Де використовуються точкові LED світильники?

Використовувати врізний світлодіодний точковий LED світильник, як і моделі з іншим типом кріплення, можна для будь-яких приміщень у квартирах та будинках, офісах, магазинах, комерційних закладах, адміністративних відділах підприємств. Також такі пристрої отримали широке застосування у дитячих центрах розвитку, фітнес-залах, саунах, салонах краси та SPA-процедур, кафе, а також інших закладах, що працюють на комерційній основі. Важливо, що такі пристрої оптимально встановлювати у приміщеннях невеликого та середнього розміру.

У домашньому застосуванні ці світильники призначені для будь-яких приміщень: передпокій, спальня, вітальня, кухня, дитяча кімната, кабінет. Для санвузла також можна використовувати світлодіодні моделі з рівнем захисту від впливу вологи не нижче за IP44, а краще — за IP54/55.

Вибираючи світильники, орієнтуйтеся на свій смак, тип монтажу і стелі, а також вартість продукції, яка вас влаштує. Також важливо враховувати стиль дизайну інтер’єру та точкового світлодіодного LED світильника.