23 листопада перший заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України генерал-полковник Михайло Коваль виступив у сеймі Литви у Вільнюсі на міжнародній конференції з питань обміну досвідом з військовими і політиками.

М. Коваль заявив, що в Україні планують сформувати підрозділи стрільців і добровольче ополчення, спираючись на досвід Литви.
«Ми хочемо перейняти ваш досвід у створенні двох структур: перша – це добровольці, друга – стрільці. У нас, на жаль, у даний момент такого немає (…). Але ми візьмемо за основу ваш багатий досвід (…) для того, щоб і в Україні створити схожі частини. Це не тільки частини територіальної оборони, на які покладаються численні завдання, а й дуже великий, гігантський резерв».

М. Коваль також сказав, що Україна дуже цінує будь-яку допомогу Литви: і матеріальну, і допомогу досвідом, і боєприпасами, і навчанням.

Він обговорив з міністром оборони Литви можливість допомоги збройним силам України зброєю і боєприпасами.

«Якщо у вас є якась стара радянська зброя, вона б нам стала у нагоді. Наше озброєння здебільшого радянське», – сказав М. Коваль.

На сьогодні чисельність Союзу стрільців Литви становить близько 10 тисяч осіб, а ряди добровольчого ополчення налічують ще близько 3,5 тисяч осіб.