Свої здібності здобуті під час виснажливих тренування, бійці спецпідрозділу КОРД продемонстрували на висоті 80 метрів на одній з висоток столиці.

КОРД (Корпус Оперативно-Раптової Дії) – новий, єдиний і універсальний підрозділ поліції особливого призначення Національної поліції України, в основу діяльності якого покладаються принципи служіння та захисту громадян України.

Спецпризначенці КОРД – Донецька область

В основу повсякденної службово-бойової діяльності КОРД покладаються принципи служіння та захисту громадян України, ефективного забезпечення безпеки і прав людей.

Поліцейські, які прийняті на службу у підрозділи проведення спеціальних операцій, зобов’язані регулярно підтверджувати належний рівень фізичної, професійної підготовки, психологічного та медичного стану.

4 березня 2016 року перші спецпризначенці після відбору і професійної підготовки у Тренінговому центрі «КОРДу» отримали сертифікати.

Як відомо, підставою для цього стала Угода між Урядом Сполучених Штатів Америки та Кабінетом Міністрів України про допомогу у галузі правоохоронної діяльності та кримінальної юстиції від 13 березня 2015 року.

За принципами дії український КОРД  схожий до американського SWAT, однак зі своїми особливостями, новим рівнем професійного стандарту і найсучаснішим тактичним і технічним оснащенням.

Завдання КОРДу:

Розробляє, готує та проводить спеціальні операції із захоплення небезпечних злочинців;

Припиняє правопорушення, що вчиняються учасниками злочинних угрупувань;

Звільняє заручників;

Здійснює силову підтримку під час проведення оперативно-розшукових заходів, слідчих (розшукових) та негласних слідчих (розшукових) дій, а також заходів забезпечення кримінального провадження;

Надає підтримку іншим підрозділам поліції з метою забезпечення переважаючої вогневої потужності над правопорушниками;

Бере участь в антитерористичних операціях, що проводяться Антитерористичним центром при Службі безпеки України;

Вивчає, узагальнює вітчизняний та іноземний досвід, а також методику роботи аналогічних закордонних підрозділів у цьому напрямку роботи;

Забезпечує здійснення заходів безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві.

Читайте також:  Слідчий саботаж чи поліцейський онанізм?