Президент України Володимир Зеленський не проти, щоб його зустріч з президентом РФ Владіміром Путіним відбулася у Ватикані, про що він заявив в інтерв’ю la Repubblica, опублікованому на сайті ОПУ. Зеленський впевнений, що зустріч з Путіним відбудеться.

“Ватикан – справді ідеальне місце для діалогу про мир. Святий Престол – це ж глобальний моральний авторитет, який завжди ефективно виконує роль посередника, оскільки є неупередженим і викликає довіру всіх учасників конфлікту. Саме з цієї причини до Апостольської столиці часто в історії зверталися задля вирішення конфліктів між державами та розбудови мирного майбуття”, – заявив Зеленський.

За його словами, Ватикан відрізняється від інших світових гравців, адже він “залишається виключно моральною силою і завжди діє незацікавленим чином, не маючи військово-політичних або економічних інтересів”. Президент переконаний, що місце зустрічі має викликати довіру обох сторін – тоді зустріч буде ефективною, і “ми дійсно зможемо говорити по суті”.

“Зустріч обов’язково відбудеться. Вона потрібна для того, щоб припинити війну на Донбасі та пройти увесь шлях до чесного й тривалого миру”, – впевнений президент.

Зеленський додав, що відкритими залишаються питання про порядок денний зустрічі з Путіним, а також про кроки, які приведуть до миру, і коли й де їх погодять. Він впевнений, що відповіді на них можна буде отримати відразу після того, як почнуться прямі консультації між Офісом президента України та Адміністрацією президента РФ.

“Зрозуміло, що справжнього прямого спілкування між Україною та Росією давно не було. Це, безумовно, не сприяє конструктивним перемовинам. Тож мені здається, що зустріч, для початку, має відбутися на території, яка уособлює мир та діалог. На мій погляд, правильно підібране місце для проведення надзвичайно складного діалогу про мир посприяє вирішенню питання”, – додав Зеленський.

Читайте також:  В Швеції російські пропагандисти пропонували підліткам гроші для того, щоб ті інсценували вуличні заворушення

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський публічно запропонував президент РФ Владіміру Путіну зустрітися в Донецькій або Луганській областях. У відеозверненні, поширеному 20 квітня, Зеленський розповів, що на переговорах політичних радників лідерів нормандської четвірки Росія відмовилася від спільної заяви про прихильність до режиму тиші в Донбасі. Водночас пролунала пропозиція зустрітися на лінії розмежування, “щоб максимально точно побачити і зрозуміти ситуацію”.

Зеленський також підкреслив, що Україна готова до війни, але продовжить боротися за мир всіма доступними дипломатичними засобами.

У Кремлі тримали паузу кілька діб, посилаючись на зайнятість Путіна. 22 квітня, російський лідер заявив, що готовий зустрітись, але у Москві, й після того, як Зеленський проведе переговори з ватажками підконтрольних Росії угруповань “Л-ДНР”. Що для України, яка відмовляється від прямих переговорів з терористами, неприйнятно.

Пізніше Зеленський заявив про те, що  доручив голові ОПУ Андрію Єрмаку організувати його зустріч з президентом Росії Владіміром Путіним. Президент додав, що “головне – в суть розмови, а місце і час є деталями”. Єрмак підтвердив слова Зеленського, але зазначив, що “поки не відома ні дата, ні місце проведення цих переговорів”.