У Словаччині знайшлася незадекларована фірма ТОВ “DubPro”, яка належала народному депутату Олександру Дубинському.
Про це пише адвокат Назар Чорний в розслідуванні на сайті bykvu.

За інформацією автора, Олександр Дубинський спробував приховати від НАЗК і НАБУ наявність у нього як депутата корпоративних прав в зареєстрованих за кордоном компаніях за допомогою українського суду.

З розслідування випливає, що 17 липня 2020 Солом’янський райсуд Києва виніс рішення у справі № 760/6437/20, за заявою Цибко Лесі Євгенівни до Дубинського Олександра Анатолійовича, згідно якому Дубинський лише з 28 вересня 2019 не є власником і учасником зареєстрованого в Словаччині ТОВ “DubPro”, а з 5 березня по 27 вересня 2019 ні керівником цього підприємства.

На думку автора розслідування, Олександр Дубинський не тільки не вніс у декларацію інформацію про продаж своєї частки словацької компанії, але і залишався її повноправним власником місяць після прийняття присяги народного депутата (за даними українського суду), а за даними Комерційного реєстру районного суду Братислави (по словацькому законодавству суди уповноважені на ведення реєстрів юросіб) до лютого 2020.

Також в розслідуванні наводяться факти системного недекларування Дубинським ні інформації про володіння корпоративними правами в словацькій компанії ні даних про отриманий прибуток від продажу корпоративних прав.

“Першою повноцінною декларацією Олександра є його щорічна декларація за 2019 (подана 30 травня 2020, адже депутати відтермінували собі подачу документа до 1 червня, пославшись на коронавірус). Декларації досить, щоб переконатися – наявність в його власності словацької компанії “DubPro” Олександр не вказав, хоча (за рішенням суду) до 27 вересня 2019 він був її єдиним власником з часткою 100%. Не вказав Олександр і доходу від продажу компанії Лесі Цибко (а що це був саме продаж, ми знаємо з рішення Солом’янського райсуду Києва від 17.07.2020)”, – пише Назар Чорний, підкреслюючи, що Дубинський також не вказав ні володіння словацькою фірмою ні її продажу в виправлених деклараціях за 2019 рік.

Читайте також:  "Ексригі, антимайданівці, корупціонери" - блогер розсказав кого "слуга" Дубінський веде на місцеві вибори по Київщині (ВІДЕО)

Також, на думку автора, має місце маніпуляція з термінами, коли Олександр Дубинський керував компанією.

“Згідно словацького реєстру, Олександр Дубинський був вказаний як керівник компанії до 14 лютого 2020, однак український суд встановив, що лише з 5 березня по 27 вересня 2019 Олександр Дубинський не був керівником ТОВ “DubPro”. Але подібної перевірки причетності Дубинського до управління словацькою компанією в період з 27 вересня по 2019 по 14 лютого 2020 український суд не проводив і як наслідок не довів, що депутат не був керівником словацької компанії вже будучи народним обранцем. Тобто Олександр все одно підпадає під дію статті 1 724 Кодексу України про адміністративні правопорушення”, – заявляє Назар Чорний.