У середу, 16 лютого, Збройні сили України провели командно-штабні навчання “Заметіль-2022” у прикордонній смузі. Українські бійці тренувалися вести вогонь із наданими партнерами комплексами NLAW, Javelin та іншим озброєнням.

Також під час навчань військові застосовували бойову авіацію, вітчизняні та іноземні безпілотні авіаційні комплекси, зокрема Bayraktar. Про це повідомив Генеральний штаб ЗСУ у Facebook (щоб подивитися фото та відео, доскрольте до кінця сторінки).

Наголошується, що сили безпеки та оборони України на практиці відпрацювали варіанти асиметричних дій в умовах ведення бою у прикордонній смузі, включно зі спільними діями сил опору та підрозділів механізованої бригади.

Під час навчань, окрім безпілотників та бойової авіації, українські захисники застосовували ствольну артилерію, реактивні системи залпового вогню, а також засоби протиповітряної оборони. Також тренування пройшли з використанням сучасних протитанкових керованих ракет вітчизняного виробництва “Стугна-П” та “Корсар”.

Також була продемонстрована стрільба з наданих міжнародними партнерами України комплексів NLAW, FGM-148 Javelin та SMAW M-141.

Нагадаємо, Збройні сили України провели військові навчання з відображення умовного супротивника, який намагається прорвати оборону на танконебезпечних та десантнонебезпечних ділянках місцевості. У навчаннях взяли участь інженерні та танкові підрозділи, а також протитанкова артилерія.