Артилерійську установку продемонструють на параді 24 серпня.


У мережі показали перші фото нової української самохідної артилерійської установки “Богдана”, що містить 155-мм гармату і відповідає вже НАТОвским стандартам. Україна планує випускати таку зброю серійно. Перші світлини установки розмістили у Facebook головний редактор Defense Express Сергій Згурець та радник Президента Юрій Бірюков

Як зазначається, нову машину презентують на військовому параді до Дня Незалежності в центрі столиці.

155-мм САУ 'Богдана' 

Додамо, що раніше на озброєнні української армії була артилерія калібром 152-мм, тобто радянського взірця.

Експерти вважають, що “Богдана” – це прототип гаубиці, створеної з бойового модуля польської САУ Krab та основи українського танка “Оплот”. В “Укроборонпромі” натомість розглядали ідею створення такої САУ, але на гусеницях.

Днями про державні випробування САУ згадував очільник Міноборони Степан Полторак, однак зовнішній вигляд “Богдани” був засекречений. За його словами, саме сьогодні, 10 серпня, буде ухвалене рішення – чи брати 155-мм САУ “Богдан” на озброєння українського війська.

Зауважимо, що на параді також продемонструють іншу військову техніку українського виробника.

Советую врагам запомнить ее имя: Турчинов рассказал подробности о новой украинской САУ Богдана 

Важными характеристиками Богданы являются точность, дальность и скорострельность

В пятницу, 10 августа, на Житомирском полигоне ВСУ прошли испытания украинской самоходной артиллеристской установки Богдана, созданной по стандартам НАТО.

По словам секретаря Совета нацбезопасности и обороны Александра Турчинова, данная гаубица “имеет натовский 155-мм калибр”, которого на данное время в вооруженных силах РФ нет.

“Оружие такого калибра отсутствовало у наших ВСУ, его не было в советской армии, его нет и в современной российской армии”, – заявил он.

Кроме того, западным стандартам отвечает как система управления САУ, так и технология ее производства.

“Ее важными характеристиками являются высокая мобильность, точность, дальность, а также высокая скорость ведения огня. Оружие получила очень красивое девичье имя – Богдана, и я советую врагам Украины хорошо запомнить его”, – добавил Турчинов.