Нерідко хтось час від часу відчуває брак мотивації. Більшість з нас у певний момент свого життя відчуватиме подібне. «Відсутність мотивації часто свідчить про те, що вам потрібно відпочити, зарядитися енергією та переоцінити, як ви розширюєте свою енергію», — каже Айша Р. Шабазз , терапевт і ліцензований клінічний соціальний працівник, який спеціалізується на лікуванні тривожних розладів. «Наше глобальне суспільство дуже цілеспрямоване, тому я думаю, що багато людей борються з мотивацією, тому що вони виснажені від постійного прагнення робити все і весь час на 110%».

Якщо вам не вистачає мотивації, хороша новина полягає в тому, що існує ряд прийомів, які ви можете спробувати повернути на правильний шлях. Одна з них — читання мотиваційної книги самодопомоги. «Книги з мотиваційної самодопомоги можуть бути корисними для деяких людей, оскільки вони можуть послужити стрибком для тих, хто потребує натхнення, щоб продовжувати», – говорить Шабазз. Головне – знайти потрібну книгу.

Щоб допомогти вам розібратися з усіма варіантами, ось найкращі мотиваційні книги, рекомендовані експертами з психічного здоров’я.

Наш вибір

Найкраще для зміни звичок:

Елементарні звички

Меседж книги простий: починайте з невеликих змін, щоб з часом переходити до стійких змін.

Найкращий гумор:

 7 звичок високоефективних людей

Незважаючи на те, що ця книга написана понад 30 років тому, вона продовжує залишатися важливим читанням у просторі самодопомоги.

Найкраще для встановлення цілей:

Одна ціль

Він зосереджується на одній темі — постановці цілей, — але робить це таким чином, що допомагає вам визначити пріоритети ваших амбіцій.

Найкраще для встановлення рутини:

Сила звички

У книзі викладено останні наукові дослідження про те, як працюють звички та що ми можемо зробити, щоб їх змінити.

Найкраще для подолання страху:

Ти крутий

Книга, яка легко читається, нагадає вам про те, щоб проявити більше любові до себе та турботи.

Найкраще для людей з тривогою:
Володійте своєю тривогою
Використовуючи особистий досвід та медичні дослідження, автор надає читачам практичні інструменти, які допоможуть впоратися з тривогою.

Найкраще для різних стилів роботи:

Працюйте просто

Люди мають різні стилі продуктивності, і ця книга допоможе вам визначити свій.

Найкраще для зміни звичок: Елементарні звички

Плюси

 • Написано експертом
 • Окреслює практичні маленькі кроки до стійких змін
 • Легко читається
 • Неосудний
Мінуси

 • Теорія-важка
 • Довше читання

Написана одним із провідних світових експертів з формування звичок , ця книга містить у собі останні дослідження психології та науки, що лежать в основі формування здорових, стійких звичок. Потім автор дає дієві поради щодо того, як зробити невеликі зміни у своєму житті, щоб ви могли досягти своїх цілей.

Його послання просте: починайте з невеликих, керованих змін, щоб рухатися до стійких змін .

Що кажуть експерти

«Я б порекомендував мотиваційну книгу самодопомоги для тих, хто намагається розпочати нове хобі  таку книгу, як «Атомні звички» Джеймса Кліра. Це дає хороший стимул для підтримки їхньої мотивації, тому що він порушує свій процес формування хороших звичок і говорить про те, чому звички формуються (або не формуються), і як створити нові звички та протистояти старим». — Айша Р. Шабазз , терапевт та ліцензований клінічний соціальний працівник, який спеціалізується на лікуванні тривожних розладів

Читайте також:  Зеленський не відповів на питання журналістів про ситуацію в "Нафтогазі" (ВІДЕО) -

Найкращий гумористичний сюжет: 7 звичок високоефективних людей

Плюси

 • Чудово підходить для читачів, які застрягли в старих звичках
 • Продано 40 мільйонів примірників
Мінуси

 • Деякі вважають написання проповідницьким і догматичним
 • Порада не стосується всіх читачів

Незважаючи на те, що ця книга була написана понад 30 років тому, ця книга витримала з часом і тепер відома як класика у сфері самодопомоги. Він написаний, щоб надихати та мотивувати, і використовує реальні приклади та анекдоти, щоб виділити сім основних порад, які ви можете використовувати у своєму житті, щоб досягти успіху .

Його легко читати і, що ще важливіше, легко вчитися.

Найкраще для постановки цілей: Одна ціль

Плюси

 • Присвячується постановці цілей
 • Навчає читачів фокусуватися
 • Використовує чіткі аналогії
Мінуси

 • Конкретна тема
 • Дещо повторюваний
 • Довше читання

Якщо вам важко знайти мотивацію, тому що ви ніколи не знаєте, з чого почати, ця книга для вас. Він зосереджується на одній темі — постановці цілей, — але робить це таким чином, щоб допомогти вам визначити пріоритети ваших амбіцій.

Прочитавши його, ви будете знати, як розставити пріоритети, почати виконувати завдання та підтримувати мотивацію, доки не досягнете бажаного результату. 

Найкраще для подолання рутини: Сила звички

Плюси

 • Пояснює науку про те, як працюють звички
 • Дає корисні поради щодо зміни розпорядку дня
 • Написано відзначеним нагородами бізнес-репортером
Мінуси

 • Автор не психолог

Якщо ви коли-небудь намагалися створити для себе новий розпорядок дня, ви добре усвідомлюєте, наскільки це насправді може бути важко. Нового розпорядку важко дотримуватися, і незабаром ми повертаємося до старих звичок.

У цій книзі викладено останні наукові дослідження про те, як працюють звички та що ми можемо зробити, щоб їх змінити. Таким чином ми можемо створити нові рутини для нашого життя та бізнесу.

Читайте також:  «Обманутые и уставшие» жители Донецка написали свою версию «гимна ДНР»

Найкраще для подолання страху: Ти крутий

Плюси

 • Легко читається
 • Захоплюючі вправи
 • Доступний голос
Мінуси

 • Могли б бути більш чуйними

Не дозволяйте страху охопити вас з цією книгою Джен Сісеро. Книгу легко читати, вона нагадає вам про необхідність проявити більше любові до себе та турботи, щоб ви могли знайти мотивацію для досягнення своїх цілей.

Найцікавіше те, що ця книга містить кілька захоплюючих, мотивуючих вправ наприкінці розділу, до яких ви будете повертатися знову і знову.

Найкраще для людей із тривогою: Володійте своєю тривогою

Плюси

 • На основі медичних досліджень та особистого досвіду
 • Легко читається
Мінуси

 • Деякі поради є загальними

Автор використовує свій особистий досвід і медичні дослідження, щоб надати читачам практичні інструменти, які допоможуть впоратися зі своєю тривогою . Його мета — допомогти читачам подолати свою тривогу та використати її, щоб мотивувати себе жити здоровішим і щасливішим життям.

Розділи короткі і легко читаються. Тон жалісливий.

Що кажуть експерти

«Читання мотиваційних книг, коли у вас є тривога, може бути корисним, оскільки ви можете дізнатися про людину, яка пережила подібну ситуацію, як ваша. Можливо, вони пережили щось дійсно важке в житті, наприклад, розлучення, і їм довелося знайти світло посеред темряви. Читання книги про людину, яка переживає щось дуже складне, може запропонувати допомогу та натхнення і навіть змусити вас відчути вдячність за хороші речі у вашому житті. Мотиваційні книги корисні, коли відчуваєш безнадійність». — Кеті Зіскінд , ліцензований терапевт із шлюбних та сімейних питань

Найкраще для різних стилів роботи: Працюйте просто

Плюси

 • Цільові поради, спрямовані на різні стилі продуктивності
 • Легко читається
 • Підбадьорливий голос
Мінуси

 • Сприяє реєстрації на заняття
 • Довше читання

Коли справа доходить до мотивації, немає двох абсолютно однакових людей. Це тому, що, як пояснює цей автор, люди мають різні стилі продуктивності — вони або організатори, візуалізатори, планувальники, або розставники пріоритетів. Отже, якщо ви хочете стати продуктивним і краще розвинути тайм-менеджмент , першим кроком буде з’ясувати, який у вас стиль, і ця книга допоможе вам у цьому.

Що кажуть експерти

«Мотивація та її відсутність виглядають значно по-різному для різних людей — наприклад, для тих, хто нейротиповий, нейродивергентний, переживає депресію, відчуває зосередженість, увагу та гіперактивність, або переживає горе та втрату. Ми повинні поглянути на культурні наслідки того, як ми визначаємо мотивацію і хто визначається як мотивований і невмотивований». — Айша Р. Шабазз , терапевт та ліцензований клінічний соціальний працівник, який спеціалізується на лікуванні тривожних розладів

Зрештою, найкраща мотиваційна книга – це та, яка розповідає про вас, вашу особистість і проблеми, які змушують вас відчувати себе невмотивованими. Ось чому «Працюйте просто» Карсона Тейта — чудова книга для більшості читачів: вона починається з визнання того, що люди мають різні стилі продуктивності, а потім пропонує цілеспрямовані поради щодо підвищення продуктивності.

Тим часом «Атомні звички» Джеймса Кліра допоможе вам краще зрозуміти науку, яка лежить в основі корисних звичок, щоб ви могли робити невеликі — але значущі — кроки до позитивних змін.

Що шукати в мотиваційній книзі

Стиль

Вам подобається, як пише автор? Перегляньте кілька сторінок і спробуйте визначити, чи ваш стиль письма є для вас близьким і привабливим. Подивіться, чи звучать вони чуйно до труднощів, які ви переживаєте. Якщо вам не подобається стиль письма, ви не захочете читати книгу і можете відмовитися від неї на півдорозі. 

Кваліфікація автора

В ідеалі автор повинен мати певні знання з теми, про яку він пише. Цей досвід може бути академічним або особистим, але зазвичай вам потрібна книга, написана кимось, хто має повноваження писати про психологію мотивації.

«Шукайте автора, який дає вам сили», — каже Шредер. «Проведіть невелике дослідження. Є книги з самодопомоги майже на будь-яку тему, і знайти автора, який вам сподобається, є ключовим».

Деякі автори пропонують безкоштовний вміст на своєму веб-сайті або візьмуть інтерв’ю в Інтернеті чи подкасти. «Шукайте ці інтерв’ю, бо це може дати вам відчути, хто вони», – каже Шабазз.

Дієва порада

Деякі книги містять вправи, які допоможуть вам навчитися застосовувати їх мотиваційні поради. Це може допомогти вам змінити свої звички та світогляд. 

«Ви хочете переконатися, що вас заохочують робити маленькі досяжні кроки», — каже Шредер. «Якщо ваша мета — пробігти марафон, а зараз ви не біжите, ви не прочитаєте цю книгу і раптом зможете пробігти марафон. Прагніть до книги, яка дає вам змогу ставити цілі». 

За метеріалами verywellmind.com

Читайте також:  Світлана Таранова - номінант "Волонтерської премії - 2017" від Євромайдан SOS