Інновації – прерогатива не тільки високотехнологічних галузей: все частіше вони приходять до нашого житла, покращуючи якість життя на побутовому рівні. Цим фактом можна скористатися, щоб купити димарі для обладнання будинку або котеджу каміном, топкою або піччю на твердому паливі.

Нюанси вибору димаря

На сьогодні, крім класичної пічної труби з цегли, існує кілька технологій облаштування каналу димовідведення, що базуються на різних матеріалах, з яких виготовляються димарі. Рішення про те, на якому саме варіанті зупинитися, має прийматися з урахуванням особливостей об’єкта, що обладнується домашнім вогнищем, серед них:

  • ·тип обладнання – камін, піч, топка;
  • ·особливості архітектури будівлі та використаних в ході її зведення матеріалів;
  • ·планування приміщень;
  • ·довжина та конфігурація димоходу.

Найчастіше, у прагненні оптимізувати витрати на облаштування каміна та димаря, орієнтиром стає вартість обладнання. Враховуючи те, що від цих елементів залежить безпека мешканців житла, ціна не повинна бути відправною точкою у прийнятті рішення на користь придбання того чи іншого виду димоходу. Потрібно виключити однобокий підхід до проблеми, вирішуючи її в комплексі, з урахуванням усіх наявних характеристик об’єктів.Купити димохід можна у нас інтернет-магазині warmhouse.com.ua

Димарі: як вибрати

Ми визначилися із загальними критеріями вибору димаря, а тепер спробуємо конкретизувати параметри та особливості димоходів різних типів.

  1. Цегляні каміни та печі. Зазвичай, це капітальні будови, тому з цегли викладаються не лише портали камінів, а й димарі. Однак такий варіант краще підходить для домівок, що знаходяться в процесі будівництва, і пов’язаний з труднощами при облаштуванні його в заселених будинках. Таке будівництво займе багато часу і коштуватиме досить дорого. Димарі з каменю доведеться регулярно чистити від сажі, підтримувати їхню функціональність, інакше доведеться здійснювати трудомісткий і дорогий ремонт цегляної кладки труби.
  2. Азбестоцементні димарі. Це труби, що з’єднуються встик один з одним за принципом каналізаційних чавунних. Місця з’єднань ізолюються термостійкими матеріалами, щоб уникнути витік газів із системи. Такі труби розміщують в канал з пінобетонних блоків, щоб уникнути передчасного руйнування азбестоцементу та забезпечити потрібну внутрішню температуру.
  3. Димарі з кераміки. В принципі вони відрізняються від азбестоцементних властивостей тільки матеріалом, з якого виготовлені. Обпалена глина чудово справляється з високими температурами, добре прогрівається та акумулює тепло, віддаючи його після того, як вогнище згасне. Головний недолік – крихкість конструкції, що не переносить ударного та компресійного навантаження.
Читайте також:  Лікувально-оздоровчі санаторії Закарпаття. Все що треба знати

Кераміка та азбестоцемент недорогі та загальнодоступні матеріали, тому купити димарі з них не складе труднощів. Але є ще один вид димарів, на якому варто акцентувати увагу.

Сендвіч-димоходи

Трьохшарові металеві труби – це універсальні канали димовідведення, які ідеально підходять для використання з різними видами обладнання: печами, камінами, топками, твердопаливними та газовими котлами та ін. Їх конструкція складається з двох труб різного діаметра та прошарку термоізоляції між ними. Універсальність конструкції обумовлена можливістю збирання трубопроводів різної конфігурації та довжини. Завдяки замковим конструкціям на стиках та комплектації системи різними додатковими елементами їх складання – справа кількох годин. Такі труби – ідеальний варіант для використання з камінними сталевими та чавунними топками, печами типу «буржуйка».