Аліменти на дитину можна погасити нерухомістю

 

Міністерство юстиції розповіло, що, у разі взаємної домовленості між батьками, аліменти можуть бути сплачені подарунком замість грошей, зокрема у вигляді нерухомості.

Подібний випадок стався на Полтавщині.

Там процес сплати аліментів не розпочався з набранням чинності рішенням суду. Тому батько, який мав піклуватися про фінансовий добробут своїх дітей, накопичив 103 тисячі гривень боргу та тимчасово був позбавлений деяких прав.

“Державні виконавці Лубенського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) обмежили неплатника у праві полювання, виїзду за кордон, керування транспортними засобами та користування зброєю”, — зазначають у міністерстві.

Крім того, чимала сума аліментного боргу була збільшена штрафом за несвоєчасну сплату коштів у розмірі понад 6 тисяч гривень та 10 тисячами гривень виконавчого збору. Тому, аби швидко розібратися з питанням утримання родини, громадянин вирішив укласти договір дарування. Завдяки цьому діти отримали у власність будинок, а стягувачка відмовилась від претензій по сплаті аліментів.

“Таке вирішення аліментного спору прописане у Сімейному кодексі України та має назву „Договір про припинення права на аліменти для дитини у зв’язку з передачею права власності на нерухоме майно“ (житловий будинок, квартиру, земельну ділянку тощо). Проте, укладення такої домовленості не звільняє того з батьків, хто проживає окремо, від обов’язку брати участь у додаткових витратах на дитину”, — наголосили у Мін’юсті.

Стаття 192 Сімейного кодексу України передбачає можливість зміни розміру аліментів за позовом одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення здоров’я одержувача аліментів та в інших випадках, передбачених Сімейним кодексом України.

Державні виконавці стягнули борг з аліментів у чоловіка, який перебував за кордоном.

Читайте також:  Олег Ткачев. В Украине ликвидировали начальника тыла реактивной артиллерийской бригады РФ