Керівництво країни-агресора продовжує цинічно порушувати мінські угоди, російські війська систематично збільшують кількість обстрілів в зоні АТО.

Про це повідомляє прес-служба Головного управління військової розвідки Міноборони України.

«Ситуація в зоні проведення Антитерористичної операції залишається складною. Протягом тижня особливостями стали:

порушення противником положень Мінських угод в частині, що стосується припинення вогню та відведення важкого озброєння від лінії зіткнення;

активізація усіх видів розвідки, у т.ч. із застосуванням безпілотних літальних апаратів та радіоелектронних систем російського виробництва;

підвищення бойового вишколу та підготовка 1 і 2 армійських корпусів до проведення воєнної кампанії у зимовий період;

накопичення озброєння, військової техніки, боєприпасів, пально-мастильних матеріалів та інших засобів, доставлених з території Росії.

Незважаючи на досягнуті домовленості щодо повного припинення вогню (з 1 вересня ц.р.) відмічається збільшення обстрілів російськими окупаційними військами позицій сил АТО із застосуванням забороненого Мінськими домовленостями озброєння.

За тиждень бойовиками здійснено 307 (минулого тижня – 304) обстрілів і штурмових дій позицій сил АТО з використанням протитанкових комплексів, 82/120-мм мінометів, БМП та 122 і 152-мм гармат.

Найбільш складна обстановка зберігається на Маріупольському і Донецькому напрямках. Особливістю вогневого впливу противника у цих зонах є здійснення систематичних провокаційних обстрілів власних позицій зі стрілецької зброї, військовослужбовцями 9 ошмсп мп (Новоазовськ) та 11 омсп (Макіївка).

Головною метою таких дій російських окупаційних військ є провокування на відкриття вогню у відповідь та звинувачення України у невиконанні досягнутих домовленостей.

У період з 21 по 27 жовтня ц.р. противник значно активізував ведення розвідки з метою викриття змін у стані та діяльності сил Антитерористичної операції та українських військ в цілому.

Зокрема, 25-26 жовтня ц.р. у повітряному просторі Азовського моря та Ростовської області на виконанні комплексної розвідувальної операції відмічено діяльність літаків-розвідників
Іл-20 та Су-24 МР збройних сил Росії, які здатні вести розвідку на глибину до 400 км.

Читайте також:  В руководство "Роснефти" вошла бывший министр Австрии. На ее свадьбе гулял Путин

Протягом тижня зберігалася висока інтенсивність застосування безпілотної авіації для ведення повітряної розвідки. Всього відмічено діяльність 8 БПЛА.

Головне управління розвідки Міністерства оборони України фіксує розгортання окремих груп зі складу рот БПЛА з’єднань і частин 1 та 2 армійських корпусів уздовж всієї лінії зіткнення для виявлення цілей і корегування артилерійського та мінометного вогню по позиціям наших сил.

Зокрема, на слайді ви можете бачити БПЛА типу квадрокоптер, які були збиті силами Антитерористичної операції 15 та 16 жовтня ц.р. поблизу н.п. Водяне.

Головне управління розвідки продовжує відслідковувати кадрових російських військовослужбовців, які брали або беруть участь у скоєнні військових злочинів на тимчасово окупованих територіях сходу України.

У наведених обставинах Російська Федерація продовжує розглядати можливість збройного протистояння з НАТО, в т.ч. і на території нашої Держави. З цією метою на Північно-Західному стратегічному напрямку Росія нарощує ударний потенціал у Балтійському регіоні.

Для посилення ударних можливостей корабельного складу Балтійського флоту малі ракетні кораблі “Серпухов” та “Зелёный Дол” Чорноморського флоту РФ (оснащені універсальним ракетним комплексом “Калибр-НК”) здійснили перехід на Балтію. Найближчим часом відбудеться офіційна передача цих кораблів до складу Балтійського флоту.

У той же час, з метою нарощування бойових можливостей Чорноморського флоту 26 жовтня ц.р. на суднобудівному заводі “Адмиралтейские верфи” (Санкт-Петербург) відбулась церемонія передачі ВМФ РФ підводного човну “Великий Новгород” проекту 636.3 “Варшавянка”, побудованого для потреб ЧФ РФ.

 

Довідково: На озброєння 4 окремої бригади підводних човнів ЧФ мають надійти шість депч проекту 636.3. На теперішній час у складі ЧФ перебувають три депч зазначеного проекту: “Новороссийск”, “Ростов-на-Дону”, “Старый Оскол”. Четвертий човен “Краснодар” перебуває в Балтійському морі, очікується його передача до складу ЧФ та прибуття до військово-морської бази Севастополь до кінця 2016 року. У травні ц.р. спущено на воду шостий депч “Колпино”, який на сьогодні проходить заводські випробування.

Крім того, завершує державні випробування на морських полігонах Північного флоту третій фрегат проекту 11356 “Адмирал Макаров”. Передача фрегата до складу флоту запланована на
листопад ц.р. У подальшому фрегат буде включений до складу ЧФ РФ, що посилить його можливості з нанесення ракетного удару.

Читайте також:  "Луганщина ждет ВСУ и ненавидит вдов террористов" - сепаратистка

Довідково: До складу 30 дивізії надводних кораблів ЧФ РФ планується включити три фрегати проекту 11356. На теперішній час до складу ЧФ включені фрегати “Адмирал Григорович” (Чорне море, ВМБ Севастополь) та “Адмирал Эссен” (Балтійське море, ВМБ Балтійськ, позапланова постановка на ремонт у зв’язку з пошкодженням гвинто-рульового обладнання під час переходу фрегата до Чорного моря).

На теперішній час у складі Чорноморського флоту перебуває один фрегат та три підводні човни оснащених ракетним комплексом “Калибр” (дальність пуску – 1500 км)», – информують розвідники.

 

20161028_02 20161028_03 20161028_04 20161028_05 20161028_06 20161028_07 20161028_08 20161028_09 20161028_10 20161028_12 20161028_13