Антиукраїнські настрої Нідерланди

До так званої “української команди” противника підписання Угоди про асоціацію з Україною голландського політика-соціаліста Гаррі ван Боммеля входив ряд російських емігрантів, які розпалювали антиукраїнські настрої в Нідерландах, пише The New York Times.

За словами самого ван Боммеля, він ніколи не перевіряв паспорти членів своєї організації і охоче приймав тих, хто на словах поділяє його позицію. Він не виключив, що деякі соратники могли бути родом з Росії.

Видання пише, що найактивнішими членами команди ван Боммеля стали росіяни і вихідці з російськомовних регіонів України, що “гнули лінію Кремля”.

Разом з тим, активіст антиукраїнської партії в Нідерландах – 26-річний росіянин Микита Ананьєв, студент одного з голландських вузів. В кінці 2013 року він відвідав “школу молодих лідерів” в Москві, а напередодні референдуму активно агітував проти України.

За інформацією NYT, вищевказаний студент взяв участь у більш ніж п’ятнадцяти заходах, спрямованих проти підписання УА між Європейським Союзом і Україною.

Як повідомляється, антиукраїнськи налаштовані активісти відвідували телевізійні ефіри, активно втручалися в дискусії в соцмережах з метою дискредитації західної підтримки України.

У той же час, пише американська газета, навіть євроскептик Герт Вілдерс, який має високі шанси на перемогу на виборах у Нідерландах 15 березня, дистанціюється від прокремлівської риторики, обмежуючись висловлюваннями проти єдності Євросоюзу.

Згідно з офіційними результатами референдуму, який відбувся 4 квітня 2016 року, Нідерланди не підтримали ратифікацію угоди про асоціацію України і ЄС.

У той же час міністр закордонних справ України Павло Клімкін висловив надію, що Нідерланди завершать ратифікацію Угоди про асоціацію з Україною, незважаючи на результати референдуму.

31 січня 2017 року стало відомо, що проект ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом надійшов у парламент Нідерландів

Читайте також:  Трамп продолжает радовать назначениями