Жебрівський блокада ОРДЛО

Глава Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський поспілкувався з прихильниками блокади Донбасу і ще раз нагадав, що їхні претензії з приводу заборони на перевезення товарів підприємств з території окремих районів Донецької та Луганської областей, безпідставні. Є список товарів, перевіз яких дозволений за законом, уточнив губернатор. “В першу чергу, це товар підприємств, які знаходяться на тимчасово неконтрольованій території, але перереєстровані на території України. Вони платять податки в український бюджет, на них працюють українці, які стали заручниками путінської агресії”, – розповів він телеканалу “Україна”.

Жебрівський зазначив, що 150 тисяч людей працюють на підприємствах, які перебувають на непідконтрольній території.

“Ми втрачаємо людей, які тепер не матимуть грошей для існування, які і так страждають. Якщо ці підприємства зупиняться, є загроза того, що шахти затоплять, вивезуть весь металобрухт і пустять “під ніж . Після повернення доведеться дуже довго відновлювати економічний потенціал Донбасу”, – попередив губернатор. І додав: “Я пропонував депутатам, створіть експертні групи, коли ви зведете, тільки тоді приймайте якісь рішення по блокаді”

З приводу учасників блокади губернатор висловився так: “Сказати, що всі вони популісти, я не можу. Просто є люди, у яких інша точка зору. Але частина з них займається розкруткою якоїсь політичної сили”. Жебрівський вважає, що потрібно вести діалог не тільки з організаторами, а й рядовими учасниками блокади, щоб донести іншу точку думки.

Губернатор також акцентував увагу на тому, що таке протистояння грає на руку Росії і не допоможе вирішити проблему.

Нагадаємо, блокада триває більше двох тижнів. За фактом блокування залізничних шляхів в Луганській області прокуратура відкрила кримінальне провадження, а депутати Верховної Ради вимагають негайно скликати РНБО.

Читайте також:  "На росії бояться, що ЗСУ підуть у наступ", - блогер

Newsua.one