8 липня президент України Володимир Зеленський звернувся до українців, президента РФ, журналістської спільноти через анонсований телеміст між українським телеканалом NewsOne та російським державним каналом “Росія 1”.

У зверненні до українців Зеленський наголосив, що телеміст – “дешевий і небезпечний піархід” перед виборами, метою якого є розділення українців на два табори.

“Одному табору політики скажуть: “Конечно, давайте поговорим, мы же братские народы. Подумаешь – тысячи погибших наших ребят. Другий табір політики закличуть обуритись і, прикриваючись патріотизмом, підуть заробляти бали на вибори”, – пояснив Зеленський.

На його думку, “цей трюк” також дасть Росії можливість заявляти на міжнародній арені, що вона готова до діалогу, звинувачувати Україну в перешкоджанні та вимагати зняття санкцій.

“Ми на табір і нас не треба ділити. Зараз вами просто маніпулюють політики, які дуже хочуть потрапити в парламент. Різниця між ними одна: перші будуть “грабить”, а другі грабувати”.

Окремо Зеленський звернувся до журналістів і нагадав, що незважаючи на купівлю каналів, вони – не чиясь власність. “Ви четверта влада. Ви теж – слуги народу”, – сказав президент.

У підсумку президент російською звернувся особисто до Володимира Путіна: “Треба поговорити? Треба. Давайте. Чий Крим, і кого там нема на Донбасі. Компанію для розмови пропоную наступну. Я, ви, президент Сполучених Штатів Дональд Трамп, прем’єрка Британії Тереза Мей, канцлерка ФРН Ангела Меркель, президент Франції Еммануель Макрон. Місце? Думаю, Олександр Лукашенко із задоволення прийме нас у Мінську”.