Всього сім днів віддаляють Рівне від вибору, який змінить життя міста, щонайменше, на прийдешні п’ять років. Зрозуміло, що в ці передвиборні дні кожен кандидат буде намагатися показати себе «у всій красі» і, наче в тій пісні, закликати рівнян обрати саме його.

То ж, давайте розбиратися, які «козирі» вже встигли продемонструвати Олександр Третяк та Віктор Шакирзян і чим ще дивуватимуть виборців.

Замість вступу або коротка передісторія

Не секрет, що до оголошення офіційних результатів виборів першого туру, «розклади» на політичному полі були точно не такими, якими є зараз. Звання й титули лідерів виборчої гонки приписували то Віталію Ковалю і Віктору Шакирязну, то Віктору Шакирзяну і Юрію Вознюку. Навіть йшлося про Олексія Муляренка, а тут оп…і «вистрелив» Олександр Третяк. Саме такий вибір став неочікуваним не тільки для частини рівнян, а і для політичних виборчих штабів. Адже починаючи з першого туру, штаб Віктора Шакирязна готував «чорнуху» на Віталія Коваля, яка згодилася б у другому турі виборчої гонки. Там мали бути і кошти на «ремонти доріг», і виграні тендери… Юрій Вознюк під час ефірів наголошував, що тільки в другому турі задасть усі «гарячі» питання опоненту, а натомість – карта не зіграла. Хоча, про «гарячі» питання цікаво й досі.

Саме тому штаб Віктора Шакирязяна в перший тиждень після оголошення результатів першого туру тримав паузу, знаючи точно ім’я свого опонента і кандидата на пост міського голови. Бо як боротися з тим на кого не те, що ще нічого «не накопали», а на кого і нема чого особливо копати. Що можна накопати на керівника духовного навчального закладу? У фінал виборів вийшов порядний, чесний, самостійний, моральний кандидат, який прагне добра для громади, має відповідні можливості й наснагу. Це шанс. Шанс для міста вийти з порочного кола. Треба тільки організуватися й прийти на виборчі дільниці, проголосувати чистим сумлінням і згідно власних особистих переконань про те, як насправді буде краще для міста і його мешканців. Людина нова, незаплямована в політиці, без підкилимних зв’язків – гідний супротивник і саме таким є Олександр Третяк. Але ж видимість роботи політтехнологам треба робити, то ж штаб лідера партії «Рівне разом» почав працювати над сенсаціями. Часто вони не мали нічого спільного з правдою, але якщо ж рознести про це по усіх ЗМІ, то хтось та й поведеться.

Натомість, кандидат від «Європейської солідарності» впевнено та злагоджено продовжує працювати над своїм позитивним іміджем, незважаючи на дії конкурентів. Підсилює власний бренд завдяки підтримці народних депутатів від «Європейської солідарності», демонструє свої можливості налагодження міжнародних зв’язків та ведення конструктивного діалогу з проукраїнськими силами, які готові змінювати місто.

Читайте також:  Олександр Третяк переміг на виборах мера Рівного. ДВК порахували 100% голосів

Рівне на політичному роздоріжжі

Про що говорять з газет?

Для того, щоб сформувати бачення про того чи іншого кандидата, ознайомлюємося з їх роздатковими матеріалами. Адже, не кубами єдиними агітують рівнян прийти на вибори Віктор Шакирзян та Олександр Третяк. У другого кампанія більш безконтактна, враховуючи період поширення коронавірусу. Натомість, у Віктора Шакирзяна більше наметів, де люди безпосередньо роздають газети та розказують про лідера ГО «Рівне разом». Подивимося разом в їх найсвіжіші агітаційні газети? Що ж там обіцяють кандидати і яким же має стати Рівне за їх «правління»?!

Віктор Шакирзян у своїх агітаційних газетах на першій же сторінці оголосив про власну ініціативу запровадження мораторію на хаотичну забудову міста. Якось звучить так, наче раніше дозвіл на хаотичну забудову був, дивно правда? Представник забудовника об’єктів на “Щасливому” проти хаотичної забудови у місті. Вдумаймося! Забудовники проти хаотичної забудови. Бджоли проти меду. Карасі проти ставків. Журавлі проти теплих країв. Лисиця проти смерті курей. Для чого оголошувати про такий мораторій?

Ну, по-перше, виборцям це подобається, люди підтримують саму ідею припинення хаотичної забудови, за таке навіть можуть проголосувати. Але ні в одного кандидата на посаду міського голови в програмі ніде не було щоб хтось не був проти хаотичної забудови, а тим паче про її підтримку. Це очевидні речі. Треба припиняти хаотичну забудову, припиняти одягати штани через голову і робити всі справи через одне місце. Це очевидно. Навіть якщо мораторій буде прийнятий, то це буде означати, що всім забудовникам, напевно крім одного, якого в раді представлятиме сам кандидат, заборонено хаотичну забудову — але це й так заборонено законом! Просто треба почати виконувати закони, для цього не потрібен ніякий мораторій. Отже, вся ця історія — це агітаційне шумовиння на перших сторінках газет. Це туман в очі людям для того, щоб виборці вибрали представника забудовника мером.

Більше того, Віктор Шакирзян в згаданій публікації вже ніби намагається шантажувати депутатів: “…голосування з цього приводу стане яскравим свідченням того, хто прийшов до ради з міркувань наживи…” Так Віктор Шакирзян намагається шукати політичної підтримки у своїх колег? Ще не ставши мером, але вже наперед пише, як він буде впливати чи реагувати на дії інших депутатів?! До слова, така ініціатива і голосування за неї є свідченням… імітації бурхливої діяльності, і не більше. Недобросовісних забудовників треба зупиняти контролюючими і перевіряючими органами, в тому числі й правоохоронними, а не паперовими мораторіями…

Читайте також:  Ігор Молоток презентував політичну команду «За майбутнє!», яку поведе на місцеві вибори на Сумщині

В агітаційних матеріалах Олександра Третяка бачимо його віру в те, що правда переможе, що він націлений на чесну та конструктивну боротьбу. Кандидат закликає опонента боротися чесно на основі плану розвитку міста та конкуренції в форматі ідей, а не брудних технологій. Олександр Третяк у своєму інтерв’ю наголошує, що рівнянам набридло розділення за релігійною ознакою і це зараз не подіє. Бо рівняни нарешті стали єдиними у своєму прагненні змінити Рівне на краще, незалежно від конфесії. А тут, хто в яку Церкву ходить та як молиться Богу відходить на інший план, коли в основі – створення європейського міста з рівними умовами для розвитку та реалізації усіх його мешканців.

На відміну від опонента, Олександр Третяк відкрито говорить про те, що точно має команду молодих та перспективних людей, які знають план зміни Рівного. А разом з тим і досвід, який потрібен для його безперебійного функціонування. А те, що представник «Європейської солідарності» відкритий до діалогу з іншими політичними силами, які мають подібні ідеї розвитку міста на краще, підтверджує той факт, що Олександра Третяка вже відкрито підтримали: політична партія “Голос”, Християнсько-демократичний союз, Народний рух України. Впевнено можна сказати, що й інші по-справжньому проукраїнські політичні сили теж відкрито заявлять про свою підтримку кандидата. На жаль, є й такі, що вже торгуються з Віктором Шакирзяном за посаду секретаря міської ради, обіцяючи натомість підтримку.

Команда Олександра Третяка впевнено доводить, що без надмірної кількості ресурсів, без підтримки «місцевих князьків» можна і треба перемагати на виборах. Адже ті мешканці, які не хочуть, щоб місто Рівне знову законсервувалося на багато років, мають зробити правильний вибір. Щоб Рівне розвивалося, ставало зручним, заможним і привабливим — треба гуртуватися всім проукраїнським силам навколо доброчесної кандидатури і хто це – вибір очевидний.

Замість післямови або чому добро точно переможе

Якщо проблема хаотичної забудови в Рівному дійсно існує, то в жодному разі не можна обирати представника забудовника мером, бо його фірми все якраз і забудують — це явний конфлікт інтересів. Навпаки — міським головою має стати той, хто не має стосунку до будівельного бізнесу і хто встановить прозорі однакові правила в міській раді для всіх забудовників по отриманні земельних ділянок під будівництво, правил отримання дозволів, технічних та містобудівних умов тощо, бо якраз це і буде в інтересах всіх містян.

Міський голова повинен бути управлінцем, який служить усій громаді, незалежно від того хто як голосував чи хто кого підтримує. Звісно, буде добре, якщо міський голова матиме підтримку і в столиці у високих кабінетах, і в європейських та інших міжнародних структурах. Часто важливі складні речі, такі як залучення інвестицій чи впровадження пілотних проектів, будівництва інфраструктурних об’єктів чи організацію інших технологічно складних заходів, отримання технічної чи фінансової допомоги, грантів, які могли б зрушити з мертвої точки питання розвитку Рівного — всі ці питання вирішуються на досить високому рівні. Саме тому представник “Європейської солідарності” Олександр Третяк, будучи міським головою Рівного матиме можливість цієї комунікації. Вже є досвід спілкування і спільної роботи з парламентарями, відповідальними співробітниками міжнарождних інвестиційних компаній та фондів. А політична партія “Європейська солідарність” вже довела своїми діями свою проукраїнську, прозахідну політичну позицію.

Читайте також:  СБУ реформируют по стандартам НАТО

Шанс на розвиток для Рівного треба використати вже 22 листопада! І нехай ці останні, вирішальні дні агітації укріплять вас в правильному виборі для розвитку Рівного. Бо вибір Олександра Третяка від “Європейської солідарності” подарує місту шанс на європейське майбутнє!