14 жовтня, країна святкуватиме День захисника України. Вперше це свято з’явилося в календарі у жовтні 2015 року. Пояснимо, чому для святкування обрана саме така дата і які знаменні події відбувалися у цей день.

Хронологія подій

Ще кілька років тому жінки та дівчати вітали чоловіків з цим святом 23 лютого, оскільки День радянської армії був формально перейменований у День захисника Вітчизни, та й взагалі всі звикли, що Чоловічий день святкується в кінці лютого, а Жіночий – на початку березня.

Повна гармонія, особливо якщо додати сюди ще і День святого Валентина.

Однак після початку військового конфлікту з Росією стало зрозуміло, що святкувати український День захисника Вітчизни у річницю створення Червоної Армії як мінімум недоречно.

Про це заявив президент України Петро Порошенко у своїй промові на День незалежності, 24 серпня 2014 року. Зокрема, Петро Порошенко сказав: “У багатому подвигами літописі українського воїнства безліч битв і дат, гідних стати Днем захисника Вітчизни. Я підкреслюю, що Україна ніколи більше не буде святкувати це свято за військово-історичним календарем сусідньої країни.0002-1024x681

Ми будемо вшановувати захисників своєї Вітчизни, а не чужої!” 14 жовтня 2014 року указом президента України свято “День захисника України” був офіційно встановлено на 14 жовтня. Одночасно було скасовано указ 2009 року, згідно з яким 23 лютого відзначали День захисника Вітчизни. З 2015 року 14 жовтня оголошено вихідним днем.

Чому саме 14 жовтня? Свято Покрови пресвятої Богородиці, що відзначається 14 жовтня, було третім за важливістю (після Різдва та Великодня) для запорізьких козаків. В цей день вони проводили ради, на яких обирали нового гетьмана чи отамана. Тому в 1999 році указом президента України 14 жовтня було встановлено “День українського козацтва”. Крім того, так вже вийшло, що саме 14 жовтня 1942 року була створена Українська повстанська армія (УПА).den_zaschitnika2

Читайте також:  Как восстановить доступ к ВКонтакте и Одноклассникам: 100% работающий способ! (ВИДЕОУРОК)

Під час другої світової війни бійці УПА були єдиними, хто воював одночасно і проти гітлерівців, і проти СРСР, відстоюючи незалежність України. Враховуючи, що на 14 жовтня припали одночасно два великих свята, пов’язаних з військової доблестю, було абсолютно логічно призначити День захисника України саме на цю дату. Кого поздоровляти? Невідомо, наскільки швидко приживеться нове свято в масовій свідомості, але в будь-якому випадку до нього навряд чи варто ставитися як до “Чоловічого дня”, коли всім хлопчикам і чоловікам дарують сувеніри, шкарпетки і пінку для гоління.wx600_605348

Враховуючи, що в Україні йде війна, і саме існування країни багато в чому залежить від армії, вшанування в цей день заслуговують саме ті, хто служать або служили в армії чи ще якимось чином причетні до захисту Батьківщини.

АВТОР: Галина Пташенчук life.obozrevatel.com