Денис Шарапов раніше був заступником гендиректора “Укрспецекспорту”.

Кабінет міністрів призначив першим заступником міністра з питань стратегічних галузей промисловості Дениса Шарапова, який раніше був заступником генерального директора “Укрспецекспорту” і займався продажами української зброї.

Про це повідомляється в розпорядженні №1588 від 6 грудня.

Денис Шарапов – син колишнього керівника “Укроборонсервісу” Олександра Шарапова, якому в минулому надавав юридичні послуги нинішній голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Єрмак і Денис Шарапов були бізнес-партнерами в ТОВ “Медійна група європейського партнерства”, але у 2018 році обоє вийшли зі складу засновників цієї компанії.

У жовтні 2019 році майже одночасно Шарапов отримав посаду заступника генерального директора “Укрспецекспорту”, а Єрмака було призначено в наглядову раду “Укроборонпрому”.

За кілька місяців Єрмак очолив Офіс президента України, тоді як Шарапов продовжив працювати в “оборонці”.

Тепер Денис Шарапов буде заступником міністра стратегічних галузей промисловості Павла Рябікіна.

Давайте зазирнемо у декларацію чиновника. Так, за 2020 рік Шарапов задекларував:

  • загальний сімейний дохід у розмірі 3,3 млн. грн.;
  • $10 000 — готівка, 656 000 грн, $87 000 та €33 000 — на банківських рахунках;
  • будинок у Київській області (с. Гора) на 717,2 кв. м., вартістю 2,59 млн грн;
  • земельну ділянку (с. Гора) на 10190 кв.м. за 115 тисяч гривень;
  • квартиру у Києві (58,6 кв. м.) за 32 000 грн у власності з 1998 року.

Також у заступника міністра цілий автопарк, але ціни на більшість транспортних засобів він у декларації не вказав: Range Rover 4.2 (2007), Jeep Wrangler (2008), Volkswagen CC (2013) за 348 000 грн, Toyota Auris (2011) за 176 00 ГАЗ 67 (1949), ЛУАЗ 967М (1979), ГАЗ 21 (1950), мотоцикл Suzuki Boulevard (2006), туристичний катер Tracker Targa 18 WT (2006) за 84 000 грн.

Читайте також:  Анохін Андрій Миколайович - як простий ДАЇшник став суддею породнившись з родиною корумпованих суддів Журавлів

До 2018 року Шарапов та Єрмак вели спільні бізнес в компанії “Медійна група європейського партнерства”.

У ТОВ «Медійна група європейського партнерства» (раніше фірма називалася «Міжнародне агентство з питань власності») співвласники – керівник ОП Андрій Єрмак та друг його сім’ї, російський сходознавець Рахамім Емануїлов, близький до групи однокурсників Володимира Путіна, був третій компаньйон – Шарапов (з 4 жовтня ц.р. – заступник генерального директора «Укрспецекспорту»).

Він донедавна працював першим заступником директора ДП «Укроборонсервіс», дочірнього підприємства «Укрспецекспорту», ​​яке займається експортом, імпортом та виробництвом озброєння. Денис Шарапов – син колишнього керівника цього підприємства Олександра Шарапова, якому Андрій Єрмак, за його словами, надавав юридичні послуги.

Шарапова-старшого високо оцінюють фахівці ВПК та торгівлі озброєнням. У 2011 році його змусили «добровільно» залишити свою посаду в умовах порушеної кримінальної справи у зв’язку з постачанням зенітних керованих ракет до Грузії та співпрацею «Укроборонсервісу» з приватною українсько-російською фірмою НВП «Параллакс». Зрештою підприємство очолив помічник тодішнього віце-прем’єр-міністра Володимира Сівковича Дмитро Пляцук.

У 2018 році Шарапов, Емануїлов та Єрмак вийшли зі складу засновників ТОВ «Медійна група європейського партнерства»; на сьогодні єдиним власником та директором є Юлія Науменко.

Денис Шарапов продовжує працювати в системі «Укроборонпрому», до наглядової ради якої Президент нещодавно призначив Андрія Єрмака.

З Рахамімом Емануїловим, його родичами, зокрема братом Лазарем, шоуменом на пенсії, який проживає в Петербурзі, товаришує вся родина Єрмаків: він, дружина, син і особливо батько Борис Михайлович.

Як відомо, батько Єрмака та Емануїлов познайомилися під час роботи у радянському торгпредстві в Афганістані у 1980-ті. Емануїлов пропрацював загалом 7 років в Афганістані та 5 років в Ірані, як представник Державного комітету Ради міністрів СРСР із зовнішніх економічних зв’язків, у міністерстві зовнішніх економічних зв’язків СРСР.

Читайте також:  Молдовські депутати чекають, під яким “соусом” викраденого Чауса представлять суспільству – голова слідчої комісії Нестасе

Вважається, що саме Емануїлов допоміг Єрмаку налагодити неформальний контакт із керівництвом РФ та отримати від Володимира Путіна згоду на виключення Віктора Медведчука з переговорного процесу та встановлення прямого контакту з Димитрієм Козаком. Інший переговорник із Москвою Тимур Міндіч (від Ігоря Коломойського) орієнтується на Владислава Суркова.