В Одеській обласній державній адміністрації підписали Меморандум про співпрацю між ОДА та компаніями у галузі вітроенергетики «Ukraine Power Resources» та «Южне Енерджі».

Документ засвідчує співробітництво у сфері реалізації проектів з будівництва вітроелектростанцій у Лиманському районі. Загальна сума інвестицій — близько 270 мільйонів євро. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Одеської ОДА.

Сьогодні ми підписали Меморандум з двома компаніями, які працюють у сфері альтернативної енергетики. Американська компанія планує побудувати в Одеському регіоні вітрову електростанцію на 120 МВт, литовська — на 72 МВт. Це велика потужність. Ми надамо максимальне сприяння діяльності цих компаній. Окрім підвищення енергетичної безпеки нашої країни та виконання зобов’язань щодо збільшення виробництва електроенергії з відновлюваних джерел перед Європейським союзом, це також чималі інвестиції саме в Одеську область, — підкреслив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

Очільник Одеської області Максим Степанов зазначив також, що реалізація проекту з будівництва вітроелектростанцій має позитивно вплинути на розвиток місцевих громад. Зокрема, призвести до покращення інфраструктури Лиманського району.

Литва та Україна товаришують багато століть, і сьогодні ми зробили ще один крок до співпраці. Підхід Одеської обладміністрації та, зокрема, її очільника Максима Степанова дає відчуття впевненості в результаті. Ми запланували будівництво 19 вітрогенераторів, які будуть виробляти електроенергію на досить велике місто — на 150 тисяч населення приблизно, — підкреслив керівник ТОВ «Южне Енерджі» Егідіюс Сімутіс.

У свою чергу, вітроенергетичний проект «Ukraine Power Resources» у Лиманському районі має на меті встановлення понад 26 вітрових турбін між селами Визирка та Любопіль.

Ми вражені як ресурсами, які має Одеський регіон, так і теплим прийомом. Наш проект, зокрема, передбачає створення робочих місць. Відтак, під час будівництва ми очікуємо створення близько 100 нових робочих місць, — зазначив президент, генеральний директор «Ukraine Power Resources» Пітер Гіш.

Читайте також:  Невдалий самопіар: заява Савченко про зняття недоторканості не має сенсу

Читайте також: