Військовослужбовці Об’єднаних сил в суботу, 2 лютого, затримали в Донбасі громадянина України, який намагався перетнути лінію розмежування і приєднатися до російсько-окупаційним військам , повідомляє прес-служба штабу ООС на сторінці в Facebook

Рух невстановленої особи в тилу позицій українських військових виявили військовослужбовці наглядового поста однієї з механізованих бригад, що виконує бойові завдання на Світлодарськ напрямку.

“На встановлені сигнали розпізнавання порушник не реагував, особовим складом НП було здійснено затримання”, – йдеться в повідомленні.

Після затримання було встановлено особу порушника. Ним виявився 42-річний громадянин України П., двічі судимий, із загальним терміном відбуття покарання більш 15 років.

За його словами, в минулому місяці на зв’язок з ним у соціальній мережі “Однокласники” вийшла колишня однокласниця громадянка Ш. Вона запропонувала йому приєднатися до окупаційних військ, обіцяючи зарплату в 20 000 рублів щомісяця.

“Після отримання згоди від затриманого, громадянка Ш. запропонувала перетнути лінію зіткнення і вказала місце, де його чекатимуть бойовики. В даний час громадянин П. переданий співробітникам правоохоронних органів для проведення розслідування і визначення міри покарання”, – додають військові.

Також, у травні 2017 року донеччанин, піддавшись російській пропаганді, вступив до незаконних збройних формувань так званої «ДНР», де протягом кількох місяців проходив військову підготовку. Однак, після того як керівництво батальйону почало примушувати його до участі у своїх злочинних діях, зокрема до мародерства, він повністю розчарувався в ідеології «руського міра».

Наприкінці 2018 року зловмисник був затриманий співробітниками СБУ, від яких дізнався про програму «На тебе чекають вдома» та дуже жалкував, що не дізнався про неї раніше. У ході досудового слідства він повністю визнав свою вину, щиросердечно розкаявся, добровільно повідомив правоохоронцям про всі обставини своєї діяльності та сприяв слідству у дослідженні матеріалів кримінального провадження. А також закликав усіх бойовиків скласти зброю та скористатися Програмою Служби безпеки України «На тебе чекають вдома».

Читайте також:  Украинские военные летчики совершенствуют свое мастерство (ФОТО)

Волноваський районний суд Донецької області визнав 67-річного зловмисника винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 260 Кримінального кодексу України, та засудив його до п’яти років позбавлення волі, призначивши йому іспитовий термін у 3 роки.