В інтернеті швидко наберає обертів оказія через повідомлення прес-служби місцевої єпархії УПЦ МП (читай – РПЦ) про те, що 29 січня архієпископ Вінницький і Барський Варсонофій відвідав храм святого великомученика Димитрія Солунського м. Вінниці. Вся біда в тому, що цей храм знаходиться на території головного управління нацполіції (керівник – генерал поліції Юрій Педос). Виявляється ієрарх УПЦ МП у співслужінні з духовенством храму, на чолі з настоятелем протоієреєм Сергієм Гудзенком, відслужив молебень та панахиду за правоохоронцями, що загинули при виконанні службових обов’язків.

17 грудня митрополит Симеон оголосив про перехід у Помісну церкву України. Разом з ним перейшла під нову юрисдикцію і паства Спасо-Преображенського храму. РПЦ не визнає Об’єднавчий Собор і Помісну церкву України, тому призначила на посаду митрополита Вінницького і Барського нового ставленника — архієпископа Варсонофія Бородянського. Після того, як в Україні створили єдину Православну церкву — у державі перестали існувати УПЦ Київського патріархату та Українська автокефальна православна церква. Вони саморозпустилися, а нова церква є їхньою спадкоємицею.

 

Ось тут і виникає питання, як визнаний УПЦ МП предстоятелем Вінницької єпархії архієпископ Варсонофій 29 січня керував службою у храмі великомученика Димитрія Солунського на території ГУНП у Вінницькій області.  УПЦ МП тісно пов’язаний з Росією і не всі вінничани та працівники обласного главку поліції зрозуміли, як таке могло статися.

 

Після такого трапунку виникає низка питань до керівника ГУНП у Вінницькій області Юрія Педоса. І одне з них: “Чому проросійського священника-сепаратиста гостинно зустрічають за парканом режимного об’єкта?”

З часів побудови цього храму він є власністю обласного главку поліції та переданий в користування релігійній громаді. В схожому випадку керівник училища охорони МВС в м. Вінниці та релігійна громада «попросили» визначитися зі своєю приналежністю до РПЦ чи ПЦУ місцевого священника Віктора Парандюка – він залишив храм і не забув прихопити з собою купол (придбаний за кошти вірян).

І це ще не все. Вінницький главк нацполіції підготував роз’ясненн щодо незаконності прийнятих рішень, які приймаються на зборах територіальних громад відносно переходу до ПЦУ. Виходить, висококваліфікований юрист главку вирішив розтлумачити Закон України, взявши на себе повноваження Верховного Суду?

 

Читайте також:  На Львівщині велоперегони зібрали учасників із 9 країн (ФОТО, ВІДЕО) -

Схоже Юрій Педос не зовсім зацікавлений в існуванні помісної церкви і не хоче псувати відносини з РПЦ до результатів виборів Президента України. Можливо він чекає і нового повороти до Росії… В Будь-якому разі, ця людина не на своєму місці.