За дев’ять місяців 2018 року український аграрний експорт у країни Європейського Союзу перевищив $4,1 млрд.

Про це повідомила заступник міністра аграрної політики і продовольства з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева, інформує прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства.

Зазначається, що в січні-вересні цього року зовнішньоторговельний обіг аграрними і харчовими товарами між Україною і країнами ЄС становив 6,07 мільярда доларів і збільшився на 5,4% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Український експорт при цьому становив 4,12 мільярда доларів, а імпорт – 1,9 мільярда доларів.

За словами Трофімцевої, позитивна динаміка розвитку двосторонньої торгівлі спостерігається третій рік поспіль.

“Зона вільної торгівлі працює як для наших виробників, так і для європейських. Наприклад, за дев’ять місяців 2016 року український аграрний і харчовий експорт на ринки ЄС становив майже 2,9 мільярда доларів, але за той же період 2017 року – уже 4,2 мільярда доларів. Незважаючи на зниження темпів зростання українського аграрного і харчового експорту на ринки ЄС у цьому році, ми впевнені в тому, що подальше зниження торгових бар’єрів між Україною і ЄС даватиме позитивний ефект для двох сторін і все більше українських експортерів будуть виходити на ринки ЄС зі своєю продукцією”, – цитує прес-служба Трофімцеву.

Заступник міністра зазначила, що ключовими товарними групами, експорт яких помітно збільшився порівняно з 2017 роком, стали насіння ріпаку, пшениця, горіхи і кондитерські вироби, м’ясо птиці, жито, шоколад і вироби з нього.

Трофімцева додала, що за дев’ять місяців 2018 року загальна вартість імпорту становила 1,9 мільярда доларів. При цьому найбільш активно в ЄС Україна закуповувала тютюн і вироби з нього, продукти для годування тварин, шоколад і вироби з какао-бобів, м’ясо і субпродукти, насіння олійних культур, алкогольну продукцію та інші товари.

Читайте також:  Обеспечение ВСУ медленно, но верно приближается к армиям Запада, — мнение украинского воина

Заступник міністра додала, що вже три роки поспіль найбільшими торговельними партнерами серед країн ЄС залишаються Нідерланди, Польща, Італія, Німеччина та Іспанія.

prm.ua