Укргазвидобування нарощує та розвиває потужності з буріння для зростання видобутку газу УГВ до 20 млрд м3 в 2020 році. Це обійдеться в 18 разів дешевше ніж закупівля російського газу за аналогічний період.

Про це говорили цього тижня на публічних слуханнях в Комітеті ПЕК Верховної Ради.
Замість витрачання 54 млрд доларів на закупівлю російського газу, як Україна витратила впродовж 2009-13 років, Укргазвидобування витратить 3 млрд, тобто в 18 разів менше, до 2020 року і забезпечить енергонезалежність країни.

За ці гроші ми пробуримо 657 свердловин, модернізуємо 32 старих бурових верстатів (які прослужать 10-15 років), та закупимо 30 нових (які прослужать мінімум 15-20 років).

В 2009-13, коли Росія отримала 54 млрд доларів за газ від України, Росія закупила 281  новий буровий верстат. Укргазвидобування за цей час закупило 0 (нуль) бурових верстатів. Середній вік верстатів в Росії – біля 10 років. У нас – 23 роки.

Зараз ми кардинально змінили ситуацію. Замість фінансування чужої армії і чужого видобутку газу, ми інвестуємо у власний.

Вдумайтеся. Енергонезалежність це не просто стратегічний пріоритет. Це також і гарний бізнес кейс для країни. Нам не треба нічим жертвувати. Треба просто думати головою та витрачати гроші з розумом, інвестувати у власне виробництво.

Чому це не робилося раніше? – питання риторічне. Власний видобуток гробився і Україну цілеспрямовано вели до газового рабства. Більше цього не буде. Україна матиме власний газ і буде енергонезалежною.

Oleg Prokhorenko, Chief Executive Officer в ПАТ Укргазвидобування