Гаазький трибунал РФ

У Міжнародному суді ООН завершився другий день розгляду справи “Україна проти Росії”, в рамках якої першочерговим розглядається запит Києва на запровадження тимчасових заходів для Росії, які повинні захистити права українських громадян на звичайне життя. Запит розглядається як невідкладне питання. Сьогодні свою позицію представляла російська сторона, повідомляє УНІАН. Як і передбачалося, РФ відкинула всі звинувачення з боку Києва. “Росія повністю виконує свої зобов’язання в рамках обох конвенцій (Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації – Ред.)… Ми не бачимо ні законодавчих, ні фактичних підстав для таких (тимчасових запобіжних) заходів”, – заявив голова делегації РФ Роман Колодкін.

За інформацією УНІАН, у виступах представників РФ звучала вже відома риторика про “екстремістів”, “повстанців” та інша, притаманна зовнішній політиці РФ на адресу України з 2014 року. Москва очікувано відкинула звинувачення у фінансуванні тероризму на сході України, а наявність озброєнь у бойовиків пояснила тим, що вони захопили її з місць зберігання зброї колишньої радянської армії, які були розташовані у шахтах, а також за рахунок зброї української армії.

Інший представник РФ Ілля Рогачов назвав АТО буцімто “конфліктом, який розпочала українська влада, її Збройні сили та нерегулярні батальйони проти людей на сході України, самоорганізованих у “ЛНР” та “ДНР”, які шукали захисту від тих, хто захопив владу під час перевороту”. Ще один представник РФ Семюель Вордсворс (Samuel Wordsworth) заявив, що єдиний, кого можна охарактеризувати терористом у цій ситуації, так це Україна. Торкаючись звинувачень у дискримінації татар у Криму, представник російського МЗС Григорій Лук’янець заявив, що це нібито Україна, а не Росія, десятиріччями дискримінувала татар на півострові.

Читайте також:  ЗСУ відвоювали частину української території під Маріуполем (ВІДЕО)