В ексклюзивному інтерв’ю Укрінформу Прем’єр-міністр Володимир Гройсман повідомив, що уряд розраховує на економічне зростання у межах 3%За його словами, бюджет на 2017 рік є достатньо збалансованим і дуже структурованим. Пріорітетними залишаються «оборонка», підвищення мінімальної заробітної плати вдвічі – до 3200 гривень, зокрема також підняття заробітної плати вчителям (до 50%) та лікарям (до 30%).

Володимир Гройсман вважає, що бюджет-2017 є «людиноцентричним». «Його збалансовано саме в інтересах людини: зарплата, інфраструктура, дороги, та ж «оборонка» – всі ці напрямки ми врахували. По-різному можна ставитись до цього документа, але ми чесно, відкрито, абсолютно публічно три місяці працювали над складним та важливим документом і зрештою вийшли на планове прийняття закону про Державний бюджет. У підсумку ми увійшли в новий рік з новим бюджетом і будемо концентруватись на його виконанні. Тому прогнози у мене абсолютно і обґрунтовано оптимістичні», – наголосив він.

Говорячи про шляхи наповнення бюджету, глава уряду навів приклад митниці: «Так, там ще далеко до якісного наведення порядку, але вже ті перші кроки, які ми зробили, дали можливість у серпні отримати 1 мільярд, а надалі вже 2-2,5 мільярда гривень перевиконання планів отримувати щомісяця до дохідної частини бюджету. Що стосується ризиків, наприклад, щодо питання спецконфіскації майна, отриманого злочинним шляхом попередньою владою. Зверніть увагу, ми заклали порівняно незначний ресурс: якщо сума спецконфіскації приблизно 40 мільярдів гривень, то лише 12 із них ми заклали до бюджету як компенсацію його дефіциту. При цьому ми оптимістично дивимося на перспективу спецконфіскації. Час іде, правова система підходить до цього моменту, тому всі кошти мають бути повернені туди, звідки вони були вкрадені. А вкрадені вони були з бюджету, і ці кошти мають слугувати державі і людям».

Читайте також:  Трамп пропонує виділити $250 млн військової допомоги Україні

Читайте також: