Досить часто від старшого покоління звучить фраза: “Какую страну развлили”. А ось наше покоління, добре пригадує, як тоді нам говорили: “Потерпите немного. Как вам повезло, вы будете жить при коммунизме”…

Одним з аргументів для всіх любителів: “Какую страну развлили”  варто прглянути наступні фоторгафії з Житомирської області.

Какую страну развлили
Какую страну развлили
Какую страну развлили
Какую страну развлили
Какую страну развлили

У Житомирській області археологи виявили масове поховання жертв більшовицького режиму. Ідеться про останки 129 людей зі слідами механічних пошкоджень, що свідчать про смерть в результаті ударів тупими і гострими предметами.

«У період 1919-1921 років політика більшовиків була проста: забрати в селян і віддати робочим. Під час становлення радянської влади в Україні більшовики відправили так звані “продзагони”, основним завданням яких був збір провіанту для армії. Відповідно до тих документів, які вдалося знайти нашим архіваріусам, представників цих “продзагонів” присилали з Поволжя. Тож їм не було різниці кого вбивати – жінок чи дітей. Головне – виконати план. Основним завданням у них було вилучення зерна у населення», – розповів представник Житомирської обласної організації “Пошук” Андрій Савчук.

Савчук пояснив, чому людей вбивали без єдиної кулі.

«Мабуть тому, що «продзагони» були набрані із представників неслов’янських народів з території Росії та відрізнялися особливою жорстокістю при виконанні поставлених завдань. Майже на всіх черепах, які ми знайшли, присутні механічні прижиттєві пошкодження різними металевими предметами. Саме вони й призвели до смерті. Людей просто забивали сокирами, шаблями, кололи штиками”, – розповів пошуковець.

Вбитих селян поховали в старому окопі часів “Першої світової війни” неподалік старої школи. Після цього жодних згадок про них не було. Не було й інформації про якісь бої на території Шумська, тож версія залишається одна – масові вбивства мирного населення більшовиками.

Читайте також:  КОРПОРАТИЗАЦІЯ ДП АНТОНОВ. УКРОБОРОНПРОМ ГОТУЄТЬСЯ ДО ПРИВАТИЗАЦІЇ

“Про це взагалі ніхто не знав. Якби не випадок, то люди лежали б там ще невідомо скільки часу. Скільки їх поховано – поки що невідомо. Думаю, немало. За нашою інформацією, ці люди не були жителями самого Шумська. Швидше за все – це мешканці навколишніх сіл, адже старожили, які в той час мешкали у селищі, таких подій не пам’ятають”, – наголосив Савчук.

Хочемо нагадати,що в серпні в Івано-Франківську під час прокладання електричного кабелю поруч із центральним міським озером виявили масове поховання з останками щонайменше 50 людей.