Карпатський чай: ягідний чи трав‘яний?

Розповідаємо про особливості двох найпопулярніших купажів

Навіть якщо ви зайдете на сторінку гірського магазинчика То Та Торба вас насамперед потурбує питання: а який карпатський чай із всього цього різноманіття купити? Багато любителів чаю на цьому моменті розгублюються. Тому сьогодні ми вирішили розповісти про 2 головні типажі карпатського чаю: ягідний та трав‘яний. Розібравшись в особливостях кожного виду, ви зможете точніше зрозуміти, що вам до вподоби.

Що потрібно знати перш ніж купити карпатський чай?

Карпатські трав‘яні чаї — це спокійні, класичні смаки з духмяними ароматами тепла, трав під сонцем та лісу. Зазвичай, вони дуже вітамінні. Трав‘яні чаї можна пити поодинці, без змішання з іншими травами та отримувати велику підтримку свого імунітету.

Традиційно, головними складниками карпатських чаїв є: іван-чай, материнка, чебрець, ехінацея, верес, глід та ін. Також, почасти використовується листя відомих ягід. Наприклад, малини, чорниці та смородини. Перш ніж поставити трав‘яний чай на полицю, травник повинен пропрацювати кілька етапів:

— весь теплий сезон збирати різноманітні рослини в період їх цвітіння. Це потребує інтелектуальної та фізичної підготовки;

— знести трави з вершин та правильно висушити, не допустивши впливу прямих сонячних променів;

— відсортувати трави, створити купажі та добре презентувати їх перед покупцем.

Робота тривала та вимагає ретельної підготовки. Ось чому трав‘яний чай не може коштувати копійки.

Також, для тих, хто обирає варто знати про 3 головні особливості трав‘яних чаїв:

— класичний смак, без дуже яскравих ноток;

— потужні аромати, які можуть заполонити весь будинок. Проте запахи трав‘яних чаїв не різкі, а навпаки — приємні, теплі, навіюють спогади про літо;

Читайте також:  По Шефиру скоро 9 дней, а «киллера» все нет (Инсценировка? И при чем тут Одесский припортовый...)

— лікувальна та профілактична дія. Трав‘яні чаї допомагають імунітету бути на висоті весь сезон, тому ми рекомендуємо вживати їх регулярно, але зважати, що у складі можуть бути алергени.

Особливості ягідних карпатських чаїв

Ягідні карпатські чаї, це передусім, красиво! Їх найбільше беруть на подарунки за яскраві кольори та ефектний вигляд. Ми ж рекомендуємо спробувати їх не тільки з естетичних міркувань, але й з наступних двох причин:

— ягідні чаї мають насичений, соковитий смак. Вони яскраві і почасти нагадують узвар чи компот. Ними можна насолоджуватись, як окремою стравою чи самостійним напоєм;

— у ягодах, оскільки вони є плодами відомих лікарських рослин, зосереджено найбільше користі та вітамінів. Обирайте ягоду в якій є мікроелементи потрібні вашому організму та купуйте відповідних карпатський чай.

Ягідні чаї можна використовувати, як банк здоров‘я на зиму, коли свіжих плодів мало на полицях магазинів. Вони відмінно підтримають ваш імунітет у міжсезоння.

Тож який смак обрати у підсумку?

Якщо ви вагаєтесь, бо так і не зрозуміли, який смак вам більше посмакує, рекомендуємо брати мікси трав та ягід. Більше таких смаків та їх детальний опис ви можете знайти у магазинчику смаків з Карпат https://to-ta-torba.com/. Або ж пишіть бренду у соцмережах — спеціалісти вам допоможуть підібрати смаки!

Якщо ви любитель класичних чорного чи зеленого чаю, без домішок і ароматизаторів, рекомендуємо обирати трав‘яні чаї. Ці купажі більш стримані, класичні, без екзотичних ноток, зате з високою вітамінністю. Якщо ж ви відкриті до експериментальних, яскравих смаків, а також любите екстравагантні нотки в чаях — пробуйте ягідні та міксові композиції. Особливо, зверніть увагу на новинки — чаї з гарбузом, соняшником та абрикосами.

Читайте також:  «Привид» аграрної «Батьківщини», або До чого готується «головний популіст» країни

Пробуйте, цінуйте та підтримуйте місцевих травників. З ними можна глибше відчути Карпати на смак та запах!