ПАТ «Укргазвидобування» успішно провело перші операції гідророзриву пласта (ГРП) після проведення комплексу заходів із модернізації та реанімації обладнання для стимуляції.

«Успішне проведення перших ГРП відкриває новий горизонт для збільшення видобутку газу УГД. Наш пріоритет – нарощування видобутку вуглеводнів, і ми намагаємося робити це найбільш ефективним способом. Питання національної енергетичної безпеки України стоїть дуже гостро й ми робимо все для того, щоб країна стала незалежною», – зазначив заступник виконавчого директора з видобутку «Укргазвидобування» Юрій Нагорняк.

За його словами, компанія залучає до операцій ГРП світових лідерів у нафтовому сервісі, як Halliburton і Weatherford. Співпраця також розширена за рахунок залучення сторонніх сервісних компаній – «Білорусьнефть» і ТАКР, які запропонували найкращу ціну для проведення операцій стимуляції.

Як повідомляється, в 2000-х роках було проведено близько 100 операцій ГРП, але через низьку кваліфікацію фахівців і низьку якість матеріалів коефіцієнт успішності тоді склав близько 30% замість прийнятних в індустрії 70%.

ГРП – стандартна технологія стимуляції пластів, яка використовується для видобутку газу й нафти та дозволяє значно наростити обсяг видобутку за мінімальних витрат зі старих, виснажених родовищ, яких на балансі ПАТ «Укргазвидобування» більшість. У Росії за рік роблять 13 тис. операцій ГРП, в США – до 20 тис., у Канаді – 50 тис. операцій.23578-1_ru_large

Нагадаємо, ПАТ «Укргазвидобування» планує наростити внутрішній видобуток природного газу завдяки його інтенсифікації через збільшення кількості операцій із гідророзриву пласта та капітального ремонту свердловин.