Україні слід пустити у масове виробництво власну крилату ракету та оперативно-тактичний ракетний комплекс, що складуть основу українських сил стримування.

Про це написав у своїй статті для DT.UA Директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак, передає УНН.
За його словами, сьогодні український ВПК досяг серйозних успіхів у створенні оперативно-тактичної та крилатої ракет, а також в глибокій модернізації зенітно-ракетних комплексів та реактивних систем залпового вогню.

 

 

 

 

У Кремлі, при цьому, знають, що сьогодні Україна здатна виробити крилату ракету з дальністю дії до 1500 км.
“Безперечно, слід довести до серії крилату ракету, а також оперативно-тактичний ракетний комплекс (ОТРК). Використовуючи їх як мобільні берегові установки (а в майбутньому — і на ракетних катерах ВМСУ), Україна отримала б повний контроль над акваторією Чорного моря. На суходолі разом з ССО ракети становитимуть асиметричну зброю України. Якщо навіть не сьогодні, то десь у майбутньому, коли процес переозброєння ЗСУ набуде системного і стратегічного характеру, політична воля Києва дозволить йому застосувати зброю, щоб стриножити порушників спокою”, – вказує автор.
В.Бадрак звертає увагу на те, що сьогодні зброя знову стала вагомим політичним аргументом, і все більше країн намагаються виробляти або закуповувати власну зброю стримування.
“Польща днями домоглася від Вашингтона рішення на закупівлю партії з 70 крилатих ракет на 200 млн дол. Туреччина днями заявила про прийняття на озброєння у ЗС ударних безпілотників (вони є тільки в шести держав світу). Латвія заявила про рішення створити в Лієпаї військову базу НАТО”, – підсумовує автор.
Нагадаємо, 2 грудня успішно завершилися контрольно-льотні випробування зенітних керованих ракет на півдні країни. 30 листопада Міністерство закордонних справ України підтвердило інформацію про погрози Кремля застосувати силу у разі проведення Збройними силами України ракетних навчань біля Криму.
У зв’язку з погрозами Україна має намір звернутися до світової спільноти. 30 листопада був опублікований текст загроз російського Міноборони у зв’язку з навчаннями ЗСУ біля Криму.
Слід зазначити, що командування Повітряних Сил ЗСУ зменшило розміри небезпечної зони виконання пусків в північно-західній частині акваторії Чорного моря.
Так, Росавіація заявила про зсув Україною зони ракетних стрільб в Чорному морі. Зокрема, було зазначено, що Україна випустила нове авіаційне повідомлення, згідно з яким зони ракетних стрільб в Чорному морі зсуваються в нейтральні води, територіальні води РФ не зачіпаються, повідомив журналістам представник Росавіації.

Читайте також:  Шпигунські ігри. Усе, що відомо про викриття агентів Кремля за 2018 рік

 

Джерело