Комітет постійних представників Ради ЄС у межах тристороннього діалогу узгодив з Європарламентом оновлений механізм призупинення дії безвізового режиму для окремих країн.

Про це повідомив президент України Петро Порошенко у “Фейсбуці”.

“Компроміс щодо механізму призупинення безвізу знайдено. Тепер слово за Радою ЄС на рівні послів та Європарламентом”, – написав пан Порошенко.

Цю інформацію підтвердив кореспондент “Радіо Свободи” у Брюсселі Рікард Йозвяк.

“Є угода між Європарламентом та Радою ЄС щодо механізму призупинення”, – написав він.

Дебати щодо цього механізму тривали вже кілька місяців і були однією з перепон для запуску безвізового режиму для України та Грузії.

У плані засідання профільного комітету Європарламенту з питань внутрішніх справ та свобод на 8 грудня вже передбачене обговорення та затвердження механізму призупинення.

Після цього затвердження механізму можуть винести на затвердження Європарламенту.

Цього року Європарламент матиме пленарний тиждень 12-15 грудня, і на 13 грудня потенційно зарезервоване внесення невідкладних питань.

Хоча наразі на сайті Європарламенту можливим днем розгляду механізму призупинення вказане 18 січня 2017 року.

Затвердження механізму призупинення може голосуватись у Європарламенті в один день з наданням безвізового режиму Україні та Грузії.

Новий механізм призупинення дасть змогу ЄС оперативно тимчасово виключати країни з переліку держав, громадяни яких мають право на безвізові поїздки.

На саміті Україна-ЄС 24 листопада керівник Європейської Ради Дональд Туск та голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер висловили сподівання, що консенсус щодо механізму призупинення у ЄС знайдуть до кінця 2016 року.

Перемовини щодо надання безвізового режиму для України тривали з 2008 року. Як визнали у ЄС, Україна успішно виконала усі 144 зобов’язання у межах візового діалогу.

20 квітня 2016 року Єврокомісія видала законодавчу ініціативу щодо надання Україні безвізового режиму.

Читайте також:  Українська РСЗВ "Верба" на фінальній стадії готовності (ВІДЕО)

26 вересня проект схвалив профільний комітет Європарламенту з внутрішніх справ, запустивши міжінституційний діалог з цього питання.

А 17 листопада спеціальна група Ради ЄС погодила свою перемовну позицію щодо безвізу, підтримавши надання Україні такого права.

У цьому рішенні було чітко вказано, що безвіз запрацює одночасно з запровадження механізму призупинення.

Якщо у ЄС встигнуть погодити механізм призупинення цього тижня, і Європарламент встигне ухвалити рішення щодо нього та України до 15 грудня, то безвіз міг би запрацювати у січні 2016 року.

Адже після Європарламенту рішення ще має формально затвердити Рада ЄС, і з цього моменту має пройти 21 день для набуття чинності закону.

Якщо ж Європарламент схвалить рішення 18 січня, а Рада ЄС його затвердить за тиждень-два, то безвіз може запрацювати наприкінці лютого – на початку березня 2017 року.

Право на безвізові поїздки до ЄС отримають власники біометричних паспортів.

BBC Ukrainian