Лазебна назвала суму депозиту, яку Кабмін планує не враховувати при призначенні субсидії

Міністр соціальної політики Марина Лазебна заявляє, що Кабінет міністрів найближчим часом підніме до 100 тис. грн суму депозитів, які не враховуватимуться при призначенні житлової субсидії.

“З’явилося три нові критерії – була одна машина, стало дві (які не враховуватимуться при призначенні житлової субсидії – ред.), було одне житлове приміщення, стала наявність двох, і третій — депозит. Це та історія, яка потребує аналізу. Позаяк депозит 56 тис. грн може бути навіть у пенсіонерки, яка там собі відкладала. Найближчим часом ми внесемо зміни, ми поправимо трошки ці речі, щоб заспокоїти людей… Зараз 56 тис. грн, а ми піднімемо до 100 тис. грн. Це точно”, — сказала Лазебна в ефірі телеканалу олігарха Ахметова “Україна 24”.

Також міністр відповіла, що після верифікації в субсидії може бути відмовлено близько 3% домогосподарств, за іншими критеріями, не пов’язаними з наявністю депозитів.

Спочатку травня Кабмін зобов’язав претендентів на отримання субсидії для оплати житлово-комунальних платежів подавати разом із заявкою декларацію про доходи та витрати.

Крім зазначених змін документ також розширює перелік джерел доходів, які враховуються для розрахунку середньомісячного сукупного доходу. Зокрема, тепер доходи від розміщення депозитів та дивіденди від цінних паперів враховуються при призначенні субсидій.

Нові правила переоформлення субсидій: з травня 2021 року відбулися зміни в Програмі житлових субсидій. Для оформлення цього виду допомоги на наступний період громадяни повинні подати оновлену заяву і декларацію.

Звернутися за оформленням субсидії можна одним з таких способів:

– через уповноважених осіб територіальних громад (в тому числі старостати) і ЦНАП;

– безпосередньо в структурні підрозділу з питань соціального захисту населення райдержадміністрацій, виконавчих органів міських рад;

Читайте також:  В разбившемся ТУ-154 летел начальник управления культуры Минобороны РФ генерал-полковник Антон Губанков - автор песни «Вежливые люди» об аннексии Крыма

– заповнені бланки можна відправити поштою на адресу органу соціального захисту населення;

– через електронний сервіс, який розміщений на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики.