Що таке отопластика? Розповідає один із найкращих пластичних хірургів України Левицький Роман Миронович.

Отопластика  https://plasticsurgery.kiev.ua/otoplastika-korekciya-vukh/?lang=uk – косметична хірургічна процедура, спрямована на корекцію розміру, форми або положення вух. Якщо вам не подобається зовнішній вигляд ваших вух, не хвилюйтеся, ви можете значно покращити їх за допомогою косметичної хірургії. Деякі люди вирішують пройти цей тип процедури, тому що у них класичні вуха, і вони хочуть наблизити їх до голови. Інші натомість вибирають косметичну хірургію для виправлення структурних аномалій.

Що таке процедура отопластики? — про це говорить Левицький Роман Миронович.

Отопластика – це процедура косметичної хірургії, спрямована на виправлення певних аномалій вушної раковини або покращення загального зовнішнього вигляду вух. У 2018 році лише у Сполучених Штатах косметичні хірурги провели близько 23 000 операцій з отопластики. Отопластика не призначена для вирішення проблем зі слухом, а фокусується на зовнішній частині вуха, відомої як вушна раковина.

У деяких людей вушна раковина не розвивається належним чином, внаслідок чого вуха стають надто маленькими, надто великими, мають неправильну форму або неправильне становище. Хоча зовнішнє вухо мало впливає наш слух, воно є невід’ємною частиною нашого зовнішнього вигляду.

Тому для деяких людей нормально відчувати збентеження через ляскання по вухах або естетично непривабливих вух. Згодом збентеження може перетворитися на сором і таким чином підірвати, а іноді й зруйнувати вашу самооцінку. Однією з основних причин звернення до отопластики є естетичні міркування.

Отопластику можна проводити після того, як дитині виповниться п’ять років, тобто у віці, коли вухо досягає свого остаточного розміру. Вочевидь, краще дочекатися завершення розвитку вух, як хірургічним шляхом змінювати зовнішній вигляд вух. Проте батьки нерідко змушують своїх дітей коригувати відвороти вух до того, як вони підуть до школи.

Які види отопластики найпоширеніші?

Отопластику застосовують за трьома основними причинами: зменшити надмірне випинання (випуклість) вушної раковини, збільшити розмір вух або зменшити їх.

Отопластика по зміні форми відстовбурчених вух, що стирчать, передбачає зміну положення вух шляхом приклеювання їх ближче до черепа. Якщо ваші вуха надто виступають по відношенню до вашої голови, це правильний тип лікування для вас. Під час операції з пластиці вух хірург робить невеликі надрізи вздовж задньої частини вуха, щоб модифікувати хрящ вушної раковини, наводячи вуха в бажане положення.

Читайте також:  Стоит ли заказывать диссертацию в “Дегри-Сервис”?

Отопластика, спрямовану збільшення вух, призначена людей з маленькими чи недорозвиненими вухами. Це косметична хірургічна процедура, спрямовану збільшення зовнішнього вуха.

Зрештою, можна зменшити розмір вух. Косметичний хірург може вирішити проблему макротії, вродженої вади розвитку надто великої вушної раковини. Якщо ваші вуха більше, ніж зазвичай, і ви хочете зробити їх менше, цей тип отопластики безумовно для вас.

Ви відповідний кандидат на отопластику?

Якщо ви хочете скоригувати відстовбурчені вуха, змінити форму вушної раковини, а також збільшити або зменшити її розмір, вам безперечно варто подумати про косметичну отопластику. Або, можливо, ви вже перенесли операцію з корекції вух, але ваші вуха все ще стирчать. Якщо вас не влаштовують результати попередньої отопластики, ви можете вдатися до повторної операції.

Ідеальний кандидат має бути старшим за п’ять років, мати хороше здоров’я і не курити. Насправді, звичка курити може викликати проблеми, оскільки уповільнює процес загоєння через зменшення припливу крові до вуха.

Чого очікувати до, під час та після процедури отопластики?

Передопераційне обстеження

Незалежно від рівня вашого ентузіазму з приводу дуже бажаної операції з корекції вух, важливо ретельно вивчити різні процедури та знайти відповідного косметичного хірурга для ваших потреб. До цього першого кроку не можна ставитися легковажно, оскільки є ризик ухвалити неправильне рішення з можливими серйозними негативними наслідками.

 

Роман Левицкий

Як тільки ви повністю усвідомлюєте, що хочете пройти операцію з отопластики, першим кроком буде знайти спеціаліста, зареєстрованого в Ордені пластичних хірургів. Приналежність до бару є свідченням високого рівня підготовки та досвіду пластичного хірурга, якому ви бажаєте довірити косметичну операцію на вусі. Вибравши спеціаліста, запишіться на первинну консультацію.

Під час першого візиту ваш хірург вивчить історію хвороби, щоб отримати повну картину вашого здоров’я, тому обов’язково надайте всю необхідну інформацію. Переконайтеся, що ви нічого не пропустите, вам потрібно поділитися будь-якими видами операцій, списком ліків та минулими чи справжніми захворюваннями.

Зрозуміло, хірург огляне ваші вуха, обговорить ризики та переваги процедури та розділить з вами вартість отопластики. Не соромтеся ставити будь-які питання, які можуть виникнути. Перш ніж прийти на консультацію, рекомендуємо скласти список питань, на які ви хотіли б отримати відповідь, щоб не забути жодних деталей і отримати всю необхідну інформацію.

Читайте також:  5 способів заробітку в інтернеті для українців

Після консультації хірург визначить, чи пацієнт є відповідним кандидатом на операцію з отопластики. На даний момент ви впевнені, що ви маєте всю інформацію, необхідну для продовження вашої подорожі.

Отопластика хірургія

Хоча отопластика зазвичай є амбулаторною процедурою, залежно від випадку та складності процедури корекції вона може зайняти від однієї до трьох годин. Як правило, процедура проводиться під місцевою анестезією з седацією, що робить її абсолютно безболісною. Тому більшість хворих одержують місцеву анестезію, але нерідко їх оперують під загальним наркозом, що призводить хворого до повного несвідомого стану.

Хірург вибере найбільш підходящу техніку отопластики відповідно до форми ваших вух та бажаного результату. Зазвичай продовжують робити невеликі надрізи за вухами або всередині складок вушної раковини, щоб зігнути та надати форму хрящам. Ці маленькі розрізи остаточно зашиті.

Якщо вас лякають розрізи, хоча вони і зовсім непомітні, ви можете вибрати отопластику внутрішніми швами, що розсмоктуються. У цьому методі використовуються шви, що непомітно накладаються за вухом, для маніпулювання хрящем і зміни його положення. На жаль, цей вид безопераційної отопластики не підходить для складних випадків. Зазвичай це ідеально підходить для дітей та підлітків, яким потрібні лише мінімальні коригування.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:   Велика Афера Коболєва. Як через фіктивні фірми державу обкрадають на мільярди

Відновлення після операції – розповідає Левицький Роман Миронович

Післяопераційний період отопластики протікає швидше ніж після інших хірургічних втручань, але є певні аспекти, на які слід звернути увагу, щоб повністю відновитися.

Хоча спокуса показати свій новий образ зрозуміла, вам потрібно почекати кілька тижнів, перш ніж відкривати вуха. Відразу після процедури хірург накладе захисну пов’язку, яку слід носити протягом кількох днів.

Після зняття післяопераційної пов’язки слід носити легшу еластичну пов’язку близько шести тижнів. Дотримуйтесь інструкцій свого лікаря та уникайте тертя або дотику до вух.

Післяопераційний догляд не дуже складний, але для оптимального відновлення дотримуйтесь наступних рекомендацій:

  • Ви не повинні курити та уникати контакту з димом протягом як мінімум двох тижнів після лікування. Куріння може перешкоджати загоєнню ран та уповільнювати одужання.
  • Якщо ви помітили витік рідини з вух через кілька днів після операції, зберігайте спокій. Це звичайне явище. Щоб усунути цей дискомфорт, нанесіть розчин перекису водню на ватний тампон та очистіть зовнішні поверхні вух.
  • Щоб звести до мінімуму пухлину, тримайте голову піднятою під час нічного відпочинку.
  • Через кілька днів місце розрізу, ймовірно, свербітиме. Сверблячка є частиною процесу загоєння, але ви повинні абсолютно уникати розчісування.
Читайте також:  Альфа-Банк Украина – отмывает наркоденьги и финансирует терроризм: почему молчат правоохранители?

Якщо ви маєте будь-які побічні ефекти від операції, не хвилюйтеся. Найбільш поширеними післяопераційними симптомами є почервоніння, набряк, синці та оніміння в області вуха.

Левицький Роман Миронович (пластичний хірург)