Російські ЗМІ визнають, що з огляду на поточну економічну ситуацію в Росії, вона не має змоги будувати великі надводні кораблі.

Тому заводи вимушені обмежуватися створенням лише малих і середніх бойових одиниц відповідно класу корвет і фрегат, озброєних ракетними системами далекого радіусу дії. Будівництво авіаносців, крейсерів, універсальних десантних кораблів і навіть есмінців щонайменше віддаляється в часі, якщо не сказати про те, що вже неможливе в принципі через втрату російською промисловістю відповідного потенціалу.
В даний час на 4-х суднобудівних заводах РФ триває будівництво доволі обмеженої кількості корветів пр.20380 типу «Стерегущий», 20385 типу «Гремящий» і типу 20386 типу «Дерзкий», а також фрегатів пр.11356М типу «Адмирал Григорович» і пр.22350 типу «Адмирал Горшков».

Незважаючи на сучасне озброєння, насамперед, корветів пр.20385 і 20386, вони просто не здатні замінити в строю більш стратегічно важливі для ВМФ РФ і вже застарілі есмінці, яких залишається мало і які поступово виводяться з експлуатації. Усі ракетні крейсери і есмінці, які входять до складу ВМФ РФ, було побудовано ще за часів колишнього СРСР і вони вже давно морально і фізично застаріли та потребують заміни. В цьому плані РФ значно відстає від закордонних флотів, зокрема, США, КНР, Японії, Південної Кореї, Великої Британії, Австралії тощо.

Зокрема, ВМФ Федерації сьогодні не має жодного корабля з можливостями ПВО-ПРО, які є у ракетних крейсерів та есмінців Aegis ВМФ США або есмінців типу 052С і типу 052D ВМС Китаю. Більш того, ситуація не покращиться і в майбутньому з огляду на 6% скорочення цього року російського військового бюджету в порівнянні з 2015 р і вже запланованим скороченням на 6% у 2017 р.

Читайте також:  Бойовик «ДНР» отримав 9 років. Суди винесли чотири вироки за злочини на Донбасі

Таким чином, катастрофічний стан економіки РФ не дозволяє не тільки розвивати ВМФ, але й утримувати його на сучасному рівні. З огляду на це, вважають експерти, чисельність його корабельного складу буде швидко скорочуватись.

Що ж стосується повідомлень в ЗМІ РФ про нібито заплановане будівництво нових авіаносців та 6-8 надводних бойових кораблів з атомними силовими установками, це не можна розглядати інакше, як добру міну при поганій грі. Або ж як звичайну пропаганду і елемент інформаційної війни. І не більше того.

defence-ua.com