Любава Дроган волонтер

Відома волонтер Любава Дроган стала номінантом “Волонтерської премії -2017” від Євромайдан SOS

Навіть коли у всіх опускаються руки, Любава здатна боротись до кінця.

Так було з випадком медика-волонтера підрозділу «Госпітальєри» Тетяни Білінської, якій завдяки своїй енергії та завзятості допомогла Любава. Тетяна Білінські була в зоні АТО. Перебували в Пісках під час сильних обстрілів. В один із днів, коли вивозили хлопців з поля бою в Донецькому аеропорту, Тетяна надихалася токсичних газів. Невідомо, яка це зброя. Спочатку подумали, що в неї приступ астми. А потім відвезли у Дніпропетровськ. Ситуація була складною, оскільки в результаті отруєння припинили працювати нирки, печінка та відбувся тромбоз судин. Нирки вдалося запустити, а от печінку терміново потрібно було трансплантувати. Операція коштувала близьно 130 000 євро. Пересадку потрібно було робити у стислі строки: менше місяця. І навіть після операції чекала тривала реабілітація.

Любава дізналася про Білінські в кінці лютого 2015-го від родичів Тетяни. Любава підняла інформаційну хвилю з цього питання, долучила всіх, хто міг би допомогти з організацією трансплантації в такі стислі строки і паралельно організувала збір коштів на трансплантацію у співпраці з іншими волонтерами.

«Таке враження, що взагалі весь світ підключився» – казали волонтери. Кошти Тетяні на лікування почало збирати дуже багато людей. Врешті-решт, вдалося організувати операцію в Угорщині, яка пройшла успішно, і яка врятувала життя Тетяні.

Завдяки інформаційному штурму Любаві вдалось висвітлити важливі бюрократичні проблеми, з якими в Україні стикаються ті, хто потребують трансплантацію органів

Волонтерська діяльність Любави почалась ще в 2014 році. Як член ГО «Автомайдан України», організовувала гуманітарну допомогу військовим на Сході України, а також допомогу сім’ям загиблих; супроводжувала і допомагала у організації поховань загиблих; допомагала у пошуках зниклих без вісті (2014-2017рр.). Організовувала юридичну підтримку учасникам АТО.
Любава Дроган
Зараз її основна волонтерська робота – це організація лікування важкопоранених в зоні АТО, які не можуть з певних причин отримати допомогу в Україні, за кордоном (трансплантація, протезування, онкологія). Любава робить для хворих все: шукає лікувального закладу, оформлення супроводжуючих документів, збір коштів, доставка в клініку, організація різноманітних акцій, концертів, ярмарок, спортивних змагань для збору коштів.

Читайте також:  "Русский мир" протух окончательно: в "лнр" не платят пенсии и зарплаты

Паралельно, Любава продовжує працювати, на волонтерських засадах з демобілізованими бійцями (групові терапії, йога, та арт-терапії, допомога у отриманні путівок в санаторії та реабілітаційні центри).

Разом з волонтерською та громадською діяльністю Любава Дроган є мамою 4-х дітей, що вносить ще один вектор в її волонтерську діяльність (наприклад, організувала мам мікрорайону де проживає для створення своїми силами дитячого майданчика).

Нагородження «Волонтерською премію – 2017»  відбудеться 30 листопада 2017 року у міжнародному конгрес-центрі “Український дім” у Києві

– Євромайдан SOS