З’явилася інформація, що відсторонений від виконання обов’язків голова правління “Укрексімбанку” Євген Мецгер, якого підозрюють у перешкоджанні журналістській діяльності, наразі переховується від правоохоронців.

Журналіст Юрій Бутусов повідомив, що місцезнаходження Мецгера наразі невідоме.

Про це журналіст написав на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

“Голова правління “Укрексімбанку” Євген Мецгер, підозрюваний у справі про викрадення людей і перешкоджання журналістській діяльності, переховується від затримання правоохоронними органами. Місцезнаходження Мецгера невідомо. У бази даних Держприкордонслужби внесено обмеження на виїзд Мецгера з країни”, – повідомив Бутусов.

Бутусов висловив сподівання, що Мецгер все ж не зміг покинути країну і буде затриманий.

“Це просто обурливо. Абсолютна впевненість у своїй безкарності. Сподіваюся, якщо Мецгер не зміг покинути країну, він буде затриманий і буде сидіти в камері на весь період слідства”, – йдеться у повідомленні.

Бутусов також нагадав, що Мецгер з дружиною є друзями сім’ї президента Володимира зеленського.

“Мецгери – це близькі люди сім’ї Володимира Зеленського, самий найближче оточення друзів. Саме Зеленський призначив за своєю квотою дружину Мецгера – Юлію, членом наглядової ради державного “ПриватБанку”, де вона отримує від нас, платників податків, 580 тисяч гривень на місяць. Важко уявити, що дружина не знає де знаходиться Євген Мецгер. Очевидно, що президент Зеленський зобов’язаний відкликати Юлію Мецгер з “ПриватБанку”. Сімейні підряди і покривання злочинців не сумісні з роботою на державу”, – наголосив журналіст.

Нагадаємо, сьогодні, 7 жовтня, вранці поліція під процесуальним керівництвом прокуратури вручила повідомлення про підозру голові “Укрексімбанку” Євгену Мецгеру у перешкоджанні професійній діяльності журналістів.

Довідка: 4 жовтня в “Радіо Свобода” заявили, що на знімальну групу програми “Схеми”, яка брала інтерв’ю у голови правління “Укрексімбанку” Євгена Мецгера, скоїли напад. Банкіру нібито не сподобалися питання журналіста Кирила Овсяного і він наказав охороні забрати камери та вилучити з них записані матеріали.

Читайте також:  Ситник все? Агент НАБУ Шевченко готує запасний аеродром

Співробітники банку видалили зняте відео, але конфлікт було записано на диктофон журналіста.

Поліція Києва відкрила кримінальну справу за ч. 1 ст. 171 Кримінального кодексу України – перешкоджання законній професійній діяльності журналістів. Згодом поліція перекваліфікувала статтю кримінальної справи, відкритої за фактом нападу на журналістів проекту “Схеми” у приміщенні “Укрексімбанку”, на п. 3 ст. 171 ККУ.

Банк вважає винуватцем конфлікту журналіста, оскільки той під час інтерв’ю з Мацгером нібито відійшов від погодженого переліку питань і почав випитувати інформацію, що містить банківську таємницю.

Увечері 5 жовтня “Схеми” оприлюднили відновлене відео інциденту, на якому видно деталі нападу.