Мережі супермаркетів Metro Auchan ведуть торгівлю в окупованому Криму в обхід санкцій Євросоюзу.

Так, джерела в компаніях, які займаються вантажоперевезеннями, розповіли, що товари для супермаркетів возять на півострів на поромі в Керченський порт, повідомляє dt.ua.

У публікації наголошується, що європейським компаніям заборонено вести справи з керівництвом керченського порома і портом Керчі через санкції ЄС, введених у зв’язку з анексією Криму.

А ось представники Metro та Auchan заявили, що про порушення санкцій з їх боку не йдеться, оскільки супермаркетами в Криму керують російські філії компаній. У порту Керчі питання про вантажоперевезеннях для супермаркетів переадресовують до власників порома, а вони в свою чергу спростовують контакти ритейлерами.

Юристи пояснюють це тим, у санкційного режиму є “сіра зона”, яка дозволяє обійти обмеження через те, що характер відносин між материнськими компаніями і субпідрядниками часто складно визначити.

У відповідь на запити Reuters Metro та Auchan не заперечувала інформацію про те, що їхні товари переправляють на поромі через Керченську протоку.

Так, представник Metro повідомив, що магазини в Криму знаходяться під управлінням незалежних російських організацій і співробітників, які не підпадають під дію санкцій ЄС.

Представник Auchan також повідомив, що компанія також не порушує ЄС.