Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor’s підвищило довгостроковий кредитний рейтинг Києва до “B-” з “CC”, прогноз рейтингу – “стабільний”. Про це стало відомо з прес-релізу агентства, передає “Інтерфакс-Україна”.

“Рейтингова дія обумовлена рішенням адміністрації Києва відмовитися від планів з реструктуризації випуску облігацій в національній валюті серії “G “обсягом 1,9 млрд грн, термін погашення яких повинен був настати 6 грудня 2016 року, і достроково погасити його за рахунок власних запасів грошових коштів” , – пояснили у S&P.

В агентстві уточнили, що прогноз “стабільний” відображає думку про те, що відсутність комерційного боргу і високі фінансові показники Києва зможуть компенсувати недоліки управління фінансами та обмежений доступ до фінансових ринків. Водночас S&P оцінює українську систему регіональних (муніципальних) фінансів як “дуже нестійку та недофінансовану”, що, як і раніше, обмежує фінансову гнучкість міста – вона є “дуже низькою” за оцінкою агентства.

Крім того, негативно впливають на рейтинги міста дуже низька” якість управління фінансами та “менш ніж адекватні” показники ліквідності, а також “високий” рівень умовних зобов’язань. Позитивний же вплив на рейтинги Києва чинять “помірні” фінансові показники і “низьке” боргове навантаження.

У підсумку, Standard & Poor’s оцінює економіку міста як “слабку”, але диверсифіковану.