Міжнародний валютний фонд (МВФ) сподівається на швидку деескалацію поточної ситуації і заявляє про відсутність юридичних обмежень для продовження співпраці з Україною під час воєнного стану.

“Ми спостерігаємо за останніми подіями, зокрема за введенням воєнного стану, і сподіваємося на невідкладну деескалацію поточної ситуації. МВФ не має юридичних обмежень щодо продовження співпраці з Україною в цій ситуації”, – йдеться в заяві постійного представника МВФ в Україні Йости Люнгмана ввечері в понеділок.

Як повідомлялося, Україна розраховує на ухвалення радою директорів Фонду в грудні рішення про відкриття нової 14-місячної програми підтримки економічної політики stand-by (SBA), яка замінить програму розширеного фінансування (EFF), затверджену в березні 2015 року. Вона закінчується в березні 2019 року. Передбачається, що програма stand by обсягом близько $ 3,9 млрд допоможе Україні підтримувати макростабільність у період проведення президентських і парламентських виборів у 2019 році, коли країну очікують пікові виплати за зовнішнім боргом.

Верховна Рада минулого тижня ухвалила держбюджет-2019 з дефіцитом до 2,3% ВВП, що було однією з умов затвердження програми, проте необхідний ще аналіз ухваленого документа щодо відповідності досягнутим домовленостям.

Крім того, Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), має переглянути тарифи на теплову енергію для теплокомуненерго (ТКЕ) після того, як уряд з 1 листопада підвищив ціни на природний газ для населення і ТКЕ на 23,5%.

Читайте також:  "Антонов" построит три самолета Ан-148 по заказу Минобороны Украины